späť na zoznam článkov

Čistá spálňa znamená výdatnejší spánok

Bez kvalitného spánku len ťažko môžeme viesť spokojný život. Kvalita spánku ovplyvňuje naše zdravie, vzťahy i náladu. Leví podiel na tom, či sa dobre vyspíme, nemá len správne zvolený matrac, uložený na kvalitnom rošte a prikrývka s vankúšom, ktorý by mal zabezpečiť správnu oporu krčnej chrbtice. Podceniť by sme ale nemali ani prostredie, v ktorom spíme, od osvetlenia cez vôňu až po čistotu samotnej spálne.

Spálňa je miestom odpočinku a tak by mala byť udržovaná v čistote, aby nám pobyt v nej mohol dopriať potrebnú mieru relaxácie. V miestnosti plnej prachu a nečistôt sa nám bude zle dýchať, čo sa samozrejme odrazí na kvalite spánku. Pravidelné upratovanie spálňa sú neoddeliteľnou súčasťou komplexného upratovania domácností. Pomocou kvalitných upratovacích prostriedkov a pomocníkov to bude ľahké. V prvom rade pamätajme na to, že posteľná bielizeň býva častým miestom výskytu roztočov, a preto je dôležitá jeho pravidelná výmena. V čistote vám ho pomôžu udržiavať kvalitné pracie prostriedky, aviváže, pracie kapsule či gély.

Starostlivosť o podlahu v spálni

Ak máte v spálni koberec, každý týždeň ho poriadne vysávajte. Skvelú investíciou môže byť výkonný profesionálny vysávač ideálne vybavený HEPA filtrom, ktorý vie zachytiť aj tie najmenšie čiastočky, vrátane roztočov, vírusov či prachu a prispieva tak k zdravšiemu prostrediu a spánku najmä pre alergikov.

Ak je vaša spálňa vybavená linoleom, plávajúcimi či drevenými podlahami, potom používajte na ošetrenie kvalitné a účinné upratovacie prostriedky na podlahu, vďaka ktorým udržíte hladké povrchy v perfektnej čistote. Na tieto typy podláh si môžete zaobstarať praktické upratovacie vozíky a podlahové mopy, ktoré sa dostanú aj do ťažko prístupných miest, napríklad pod posteľ. Oceníte ich pri upratovaní celej domácnosti a Váš upratovanie bude veľmi jednoduchý.

Všetok prach a nečistoty odstránia prachovky, handry, utierky z rôznych materiálov.

Vôňa v spálni

Náš spánok ovplyvňujú aj vône, ktoré nám dokonca môžu pomôcť privodiť krásne sny. Prevoňajte si preto miestnosť pomocou elektrických alebo aromatických osviežovačov vzduchu Sense, ktoré vďaka jedinečnému arómu vytvára domácky príjemnú a prevoňanú atmosféru. V čistej a sviežej miestnosti sa vám bude lepšie zaspávať, váš oddych bude výdatnejší a prebúdzanie príjemnejšie.


Posledné články

Nočná cesta na toaletu: Vyberte úsporné a efektívne LED osvetlenie

Poznáte to. Prebudíte sa uprostred hlbokej noci a viete, že pokračovať v spánku proste nemôžete. Potme hľadáte pod posteľou papuče, palcom kopnete do nočného stolíka. Zaskučíte bolesťou a nechtiac zobudíte svoj spiaci proťajšok. Rýchlo otvárate dvere na chodbu a udriete sa do čela. Prečo tu nie je aspon malinké svetlo?
čítať viac

Aká je životnosť matraca a ako ju ovplyvniť?

Pravidelná výmena matracov je veľmi dôležitá, a napriek tomu sa na ňu stále zabúda. Prečo by sme taky matrac menili, keď nám už pätnásť rokov slúži dobre? No práve preto, že už je to pätnásť rokov. Aj keď to na matraci nemusí byť zásadne vidieť, jeho kvalita už zďaleka nie je tam, kde bývala, keď ste si ho kupovali.
čítať viac

Diskusia k článkuzadaný email nebude pri oktázke zobrazený