DOPRAVA MATRACOV A POSTELÍ ZADARMO
[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zavrieť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.
Úvodná strana Blog O matracoch Neviete akú tuhosť matraca zvoliť?

Neviete akú tuhosť matraca zvoliť?

Nákup matraca je dlhodobá investícia, preto je dobré byť pri jeho nákupe obozretní. Nikdy nekupujte ten, ktorý sa Vám páči svojou cenou, vždy sa snažte preveriť si čo najviac faktorov. Výhodný nákup matraca može potešit Vašu peňaženku, ale kvalitný spánok a zdravú chrbticu bez bolesti nezaručí.…

Nákup matraca je dlhodobá investícia, preto je dobré byť pri jeho nákupe obozretní. Nikdy nekupujte ten, ktorý sa Vám páči svojou cenou, vždy sa snažte preveriť si čo najviac faktorov. Výhodný nákup matraca može potešit Vašu peňaženku, ale kvalitný spánok a zdravú chrbticu bez bolesti nezaručí. Akú tvrdosť matraca zvoliť, aby sa Vám dobre vstávalo a následne zaspávalo?

Medzi výrobcami nájdete celú radu tuhosti, u ktorých je niekedy problém určiť, čo od nich môžeme očakávať. Tuhosť zaraďujeme najčastejšie do 5 stupňov: od prvého najmäkšieho, až po 5, který je najtuhší. Často sa môžete stretnúť totiž s dvojitou tuhosťou. To znamená, že matrace majú dve rozdielne tuhosti, avšak na každej strane matraca inú. Možete ich striedať podľa potreby alebo pri pravidelnom otáčaní matraca. Rozdielne tiež mäkší pre ženu a tuhší pre muža. Materiály, ktoré sa používajú na matrace s dvojitou tuhosťou sú väčšinou studená a lenivá pena.

 tuhosť matraca

Tuhosť matraca podľa váhy človeka

Tuhosť matraca je dôležitým aspektom celého výberu vedúceho k spokojnosti zákazníka. Veľká časť zákazníkov je zvyknutá nakupovať matrace presne podľa tuhosti svojho predchádzajúceho, teda na taký, aký si za roky už navykli. Tentokrát sa radšej rozhodnite podľa svojej váhy. Práve táto hodnota Vám prezradí o tuhosti matraca čo najviac.

Pokiaľ spadáte do kategórie ľudí s nižšou váhou, nevyberte si matrac mäkší ale presne naopak. Ľudia s väčšou váhou budú spať kvalitnejšie na matraci mäkšom. Rovnako tak ako váha, musí sa zohľadniť i štýl spania. Ľudia po väčšine v noci spiacich na chrbáte alebo na bruchu volia skôr tuhší matrac, tí, čo spia na boku, volia matrac mäkší.

Stupne tvrdosti matraca

Tuhosť 1 – Vhodné na chaty, chalupy teda pre prechodné spanie a pre klientov s extrémne nízkou váhou. Tieto extrémne mäké matrace neponúkame, kedže nezodpovedajú požiadavkám na kvalitu matracov.

 

Tuhosť 2 – Tieto matrace sú vysoko elastické, ideálne sa prispôsobujú tvaru tela a udržujú chrbticu v rovine. Obľúbená tuhosť najčastejšie u žien, nakupujú ich však pre svoju prispôsobivosť a elastičnosť i niektorí muži. 

 

Tuhosť 3 –  Tieto matrace uprednostňujú predevšetkým muži, mladší ľudia a všeobecne zákazníci, kterí požadujú strednú tuhosť matraca. 

 

Tuhosť 4 – Táto tuhosť je populárna skôr u mužov a u klientov dožadujúcich sa spánku na tvrdšom podložení.

 

Tuhosť 5 – Vhodný stupeň tuhosti pre klientov vyššej váhovej kategórie.

Dvojitá tuhosť – Veľmi zaujímavú variantu tvoria matrace, které majú z každej strany odlišnú tuhosť. Zákazník si potom zvolí tú, ktorá mu momentálne vyhovuje. Tieto matrace sú ideálne pre manželský pár. 

 


V prípade, že si s výberom matraca nieste istí, obráťte sa na našu zákaznícku linku (948 062 906) a nechajte si odborne poradiť…

Táto stránka používa technológiu cookies na vylepšenie vášho zážitku.