[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zatvoriť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.
Úvodná strana Blog O posteliach 2 typy postelí s úložným priestorom –⁠ na čo sa zamerať

2 typy postelí s úložným priestorom –⁠ na čo sa zamerať

Úložného priestoru nie je nikdy dosť a je výhodné ho mať vždy. Alebo nie je? Aké druhy postelí s úložným priestorom existujú? A ktorý je vlastne lepší? V tomto článku vám poradíme, na čo sa pri výbere zamerať.

Typy postelí s úložným priestorom –⁠ na čo sa zamerať pred výberom postele

Pokiaľ už pred výberom postele viete, že chcete aj úložný priestor, zmerajte si, koľko priestoru okolo danej postele bude. Existujú dva základné typy postelí s úložným priestorom. Jeden typ je posteľ s úložným priestorom, ktorý sa vysúva spod postele von. Do druhého typu sa dostanete tak, že posteľ zdvihnete. Je možné vybrať si nielen jednolôžko, ale aj manželskú posteľ s úložným priestorom.

Pri výbere sa riaďte tým, koľko miesta v spálni máte a pre aký typ postele sa do nej hodí. Do spálne v podkroví s nízkym stropom zrejme nebude vhodná posteľ s vyklápacou ložnou plochou. Pri menšej spálni sa zamyslite, či budete mať priestor, kam vysunúť zásuvku spod postele? Kupujete posteľ do izby pre hostí a chcete ušetriť miesto? Možno pre vás bude vhodná rozkladacia posteľ s úložným priestorom…
 

Koľko priestoru očakávate 

Pokiaľ ste si zmerali veľkosť spálne a viete, aký typ úložného priestoru pod posteľou vám bude vyhovovať, je potrebné sa riadiť svojimi potrebami. Najprv si odpovedzte na tieto otázky:
  • Na čo budete úložný priestor pod posteľou využívať?
  • Ako často budete úložný priestor otvárať a zatvárať?
  • Koľko priestoru v ňom potrebujete?
     

Posteľ s vyklápacou ložnou plochou

Tento druh môže mať viacero variantov. Ložná plocha sa buď vyklápa od nôh nahor alebo z boku. Pri manželských posteliach pri vyklápaní od nôh je možnosť mať dva rošty a každý zdvíhať zvlášť alebo mať jeden veľký vyklápací rošt.
 

Výhody 

Pokiaľ okolo postele nemáte dostatočné miesto na šuplíky, je pre vás tento druh pravý. Zároveň je vhodný na úschovu väčších vecí, ako sú objemné lôžkoviny. Ideálne je toto riešenie pre tých, ktorí nepotrebujú tento úložný priestor otvárať často.
 

Nevýhody 

Často je potrebné po otvorení a zatvorení priestoru znova posteľ ustlať, zdvíhaním sa totiž lôžkoviny môžu posunúť.
 

Posteľ so zásuvkami

Zásuvky pod posteľou môžu mať rôzne rozmery. Pri niektorých manželských posteliach je možné mať zásuvky len na jednej polovici, pokiaľ toľko priestoru nepotrebujete. Zásuvky môžu byť z boku alebo sa môže vysúvať jedna veľká od nôh. Veľkosť zásuviek sa odvíja od veľkosti lôžka. Posteľ 180x200 s úložným priestorom bude mať väčšiu zásuvku ako posteľ 160x200 s úložným priestorom.
 

Výhody

Výhodou zásuviek je, že si ich častokrát môžete nakombinovať podľa potreby. Niektoré manželské postele umožňujú dokúpenie až štyroch bočných zásuviek na maximálne využitie priestoru. Vďaka kolieskam alebo pojazdom sú veci v týchto zásuvkách tiež rýchlejšie po ruke na rozdiel od postelí s vyklápacou ložnou časťou.
 

Nevýhody 

Nevýhodou tohto druhu úložného priestoru je, že si vyžaduje viac miesta v okolí postele. Hodí sa preto skôr do priestrannejších spální. Zároveň sa do zásuviek viac práši.
 

Detské postele s úložným priestorom

Pokiaľ chcete, aby bol úložný priestor prístupný aj deťom, je určite vhodnejšia detská posteľ s úložným priestorom zásuvkového typu. A to predovšetkým z dôvodu bezpečnosti, ale aj kvôli ľahšej prístupnosti. Pre staršie deti ako sú tínedžeri je potom vhodná napríklad posteľ 120x200 s úložným priestorom, tínedžeri totiž určite ocenia viac priestoru na váľanie.
 

Príslušenstvo k posteliam 

Pri robení novej postele okrem úložného priestoru je potrebné vybrať aj vhodný rošt alebo matrac. Napríklad k posteli 140×200 cm s úložným priestorom pre seniora môžete dokúpiť polohovací rošt, ktorý mu uľahčí vstávanie z postele. 

Vhodné je pri kúpe uvažovať aj nad matracmi, či lôžkovinami, aby ste v hlave mali kompletný obraz toho, čo potrebujete.