[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zatvoriť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.

Vrchné matrace

Potrebujete zmeniť pocit vášho terajšieho matraca alebo kúpiť len niečo na prespanie na gauči? Vrchný matrac (alebo topper na matrac) je pre tieto prípady ideálnou voľbou. Obľúbený je vrchný matrac z pamäťovej peny, ale topper matraca si môžete vybrať aj z iného materiálu. Naši zákazníci u nás nakupujú predovšetkým vrchný matrac 180x200 cm (topper 180x200 cm) a vrchný matrac 140x200 cm. Nájdete u nás aj menej typické rozmery, akými sú napríklad vrchný matrac 120x200 cm. Pokiaľ s výberom potrebujete poradiť, využite nášho sprievodcu, napíšte nám na chat, alebo kontaktujte náš zákaznícky servis. A aby ste sa nemuseli báť, že vyberiete zle, nezabudnite, že ponúkame možnosť vrátenia do 45 dní.
Zobraziť viac
Produktový filter
Najobľúbenejšie
Zoradiť
Najobľúbenejšie
8 produktov
Vrchný matrac z pamäťovej peny Memory Topper
Krycí matrac Memory Topper sa dá položiť na akúkoľvek tradičnou matrac v dobrom stave pre zmiernenie tlaku a zvýšenie pohodlia.
Skladom
od 219,00 €
Krycí matrac zo studenej peny Essence Sleep Topper Xia 180x200 cm
Topper Essence Sleep XIA je navrhnutý tak, aby vyhovoval ľuďom, ktorí spia na chrbte, boku aj na bruchu, a zároveň poskytol vynikajúcu úľavu od tlaku a bolesti.
Skladom
114,00 €
91,20 €
Priedušný krycí matrac Topper AIR 90x200 cm
Mimoriadne kvalitný a odolný krycí matrac MLILY Topper AIR z gélovej peny bol vyvinutý s ohľadom na tie najdôležitejšie potreby zákazníkov.
Skladom
129,00 €
103,20 €
Vrchný matrac z pamäťovej peny Mlily Topper Memory 90x200
Priedušný poťah matraca s prateľným poťahom
Skladom
94,00 €
75,20 €
Vrchný matrac pre väčšie pohodlie Toppero
Nie ste úplne spokojní s svojim matracom, ale nechcete investovať do nového?
Skladom
od 169,00 €
Krycí matrac s obsahom latexu a hybridnej peny Topper Gel
Luxusný vrchný matrac je tvorený z dvoch vrstiev pien – latexovej a hybridnej, ktoré majú samé pozitívne vlastnosti.
Na objednávku
od 319,00 €
Krycí matrac s pamäťovou penou Topper Visco Soft
Luxusný vrchný matrac s vrstvou pamäťovej peny Topper Visco Soft 8 dokáže skvelo regulovať teplotu a tlak tela.
Na objednávku
od 294,00 €
Všestranný krycí matrac Topper Elastic Gel
Pre každého, kto túži po niečom navyše, po extra komforte na každodenné lôžko, tu je topper Elastic Gel 7 to pravé.
Na objednávku
od 174,00 €

Čo je to vrchný matrac?

Vrchný matrac alebo tiež topper či čabrak je päť až osem centimetrový matrac, ktorý sa dáva na hlavný matrac. Na ňom drží vďaka gumičkám v rohoch. Vďaka tomu sa nemusíte strachovať, že by sa vám pri spánku posúval.
 

Prečo si kúpiť vrchný matrac?

Vrchný matrac sa vám bude hodiť, pokiaľ:
  1. vaše návštevy spia na gauči.
  2. vám vadí medzera medzi matracmi v manželskej posteli.
  3. kúpili ste si určitú tuhosť matraca, ale už vám nevyhovuje.
  4. si potrebujete zvýšiť posteľ o pár centimetrov.
 
Spanie na gauči je pre hostí často nepríjemné. Často je totiž pohovka veľmi tvrdá a keď je rozkladacia, má nerovný povrch. Topper oba tieto problémy so spaním na gauči odstráni. Povrch gauča zjednotí a pri zvolení jeho správnej tuhosti vyrieši aj tvrdý gauč.
 
Pokiaľ sa s partnerom nezhodnete na tuhosti hlavného matraca, ale zároveň nechcete v noci pri túlení cítiť prechod medzi jednotlivými matracmi, je vrchný matrac správnou voľbou. Každý z vás si môže zvoliť iný hlavný matrac a ten vrchný zamedzí tomu, aby ste zapadali do onej medzery medzi nimi. K dispozícii sú rôzne veľkosti, obľúbené sú pre manželské postele toppery 180×200 cm.
 
Občas sa stáva, že si kúpite určitú tvrdosť matraca a po niekoľkých rokoch už vám nevyhovuje. V takom prípade máte na výber matrac vymeniť za nový alebo kúpiť práve topper na posteľ, ktorý vám umožní zmeniť tuhosť hlavného matraca.
 

Aké sú druhy vrchného matraca?

Toppery alebo tiež vrchné matrace môžu byť vyrobené z viacerých materiálov. Najznámejšie sú asi vrchné matrace z pamäťovej peny. Také toppery sa hodia pre tých, ktorí chcú povrch postele či gauča zmäkčiť. Ideálne sú tiež na manželskú posteľ na zakrytie spoja.
 
Potom si môžete kúpiť ortopedický vrchný matrac. Ten odporúčame tým z vás, ktorých trápi bolesť chrbta, krčnej chrbtice alebo kĺbov.
 

Aký rozmer vrchného matraca zvoliť?

Rozhodne si zvoľte veľkosť topperu rovnakú, akú máte veľkosť gauča, hlavného matraca alebo v prípade páru veľkosť manželskej postele. Štandardným rozmerom pre dvojlôžko je vrchný matrac 180×200 cm. Pre menšie manželské sa hodí vrchný matrac 160×200 cm.
 
Rozmer topperu pre jednotlivcov je obvykle 90×200 cm. Avšak pokiaľ máte jeden a pol lôžka, tak si kúpte vrchný matrac 140×200 cm.
 
Zobraziť viac