[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zatvoriť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.

Vrchné matrace – toppery 100x200

Potrebuje zmeniť pocit vášho existujúceho matraca alebo zaobstarať len niečo na prespanie na gauči? Krycie matarce (alebo topper na matrace) v rozmere 100x200 cm je pre tieto prípady ideálna voľba. Pokiaľ s výberom topperu potrebujete poradiť, využite nášho sprievodcu, napíšte nám na chatu, alebo kontaktujte náš zákaznícky servis. A aby ste sa nemuseli báť, že vyberiete zle, nezabudnite, že ponúkame možnosť vrátenia do 45 dní.
Zobraziť viac

Vybrané filtre

Produktový filter
Najobľúbenejšie
Zoradiť
Najobľúbenejšie
5 produktov
Vrchný matrac z pamäťovej peny Memory Topper, 100x200 cm
Krycí matrac Memory Topper sa dá položiť na akúkoľvek tradičnou matrac v dobrom stave pre zmiernenie tlaku a zvýšenie pohodlia.
Na objednávku
299,00 €
Vrchný matrac pre väčšie pohodlie Toppero, 100x200 cm
Nie ste úplne spokojní s svojim matracom, ale nechcete investovať do nového?
Na objednávku
229,00 €
Krycí matrac s obsahom latexu a hybridnej peny Topper Gel, 100x200 cm
Luxusný vrchný matrac je tvorený z dvoch vrstiev pien – latexovej a hybridnej, ktoré majú samé pozitívne vlastnosti.
Na objednávku
379,00 €
Krycí matrac s pamäťovou penou Topper Visco Soft, 100x200 cm
Luxusný vrchný matrac s vrstvou pamäťovej peny Topper Visco Soft 8 dokáže skvelo regulovať teplotu a tlak tela.
Na objednávku
349,00 €
Všestranný krycí matrac Topper Elastic Gel, 100x200 cm
Pre každého, kto túži po niečom navyše, po extra komforte na každodenné lôžko, tu je topper Elastic Gel 7 to pravé.
Na objednávku
209,00 €

Čo je to vrchný matrac?

Vrchný matrac alebo tiež topper či čabrak je päť až osem centimetrový matrac, ktorý sa dáva na hlavný matrac. Na ňom drží vďaka gumičkám v rohoch. Vďaka tomu sa nemusíte strachovať, že by sa vám pri spánku posúval.
 

Prečo si kúpiť vrchný matrac?

Vrchný matrac sa vám bude hodiť, pokiaľ:
  1. vaše návštevy spia na gauči.
  2. vám vadí medzera medzi matracmi v manželskej posteli.
  3. kúpili ste si určitú tuhosť matraca, ale už vám nevyhovuje.
  4. si potrebujete zvýšiť posteľ o pár centimetrov.
 
Spanie na gauči je pre hostí často nepríjemné. Často je totiž pohovka veľmi tvrdá a keď je rozkladacia, má nerovný povrch. Topper oba tieto problémy so spaním na gauči odstráni. Povrch gauča zjednotí a pri zvolení jeho správnej tuhosti vyrieši aj tvrdý gauč.
 
Pokiaľ sa s partnerom nezhodnete na tuhosti hlavného matraca, ale zároveň nechcete v noci pri túlení cítiť prechod medzi jednotlivými matracmi, je vrchný matrac správnou voľbou. Každý z vás si môže zvoliť iný hlavný matrac a ten vrchný zamedzí tomu, aby ste zapadali do onej medzery medzi nimi. K dispozícii sú rôzne veľkosti, obľúbené sú pre manželské postele toppery 180×200 cm.
 
Občas sa stáva, že si kúpite určitú tvrdosť matraca a po niekoľkých rokoch už vám nevyhovuje. V takom prípade máte na výber matrac vymeniť za nový alebo kúpiť práve topper na posteľ, ktorý vám umožní zmeniť tuhosť hlavného matraca.
 

Aké sú druhy vrchného matraca?

Toppery alebo tiež vrchné matrace môžu byť vyrobené z viacerých materiálov. Najznámejšie sú asi vrchné matrace z pamäťovej peny. Také toppery sa hodia pre tých, ktorí chcú povrch postele či gauča zmäkčiť. Ideálne sú tiež na manželskú posteľ na zakrytie spoja.
 
Potom si môžete kúpiť ortopedický vrchný matrac. Ten odporúčame tým z vás, ktorých trápi bolesť chrbta, krčnej chrbtice alebo kĺbov.
 

Aký rozmer vrchného matraca zvoliť?

Rozhodne si zvoľte veľkosť topperu rovnakú, akú máte veľkosť gauča, hlavného matraca alebo v prípade páru veľkosť manželskej postele. Štandardným rozmerom pre dvojlôžko je vrchný matrac 180×200 cm. Pre menšie manželské sa hodí vrchný matrac 160×200 cm.
 
Rozmer topperu pre jednotlivcov je obvykle 90×200 cm. Avšak pokiaľ máte jeden a pol lôžka, tak si kúpte vrchný matrac 140×200 cm.
 
Zobraziť viac