[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zatvoriť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.

Čo sú boxspring postele?

Boxspring sem a boxspring tam. Boxspring neznamená spanie v krabici, ako by názov mohol naznačovať. Boxspring posteľ je toho pravým opakom. Je to jedno z najpohodlnejších prevedení postelí vôbec. A v čom táto pohodlnosť spočíva?
Tento druh postele je prispôsobený svojou konštrukciou tak, aby ponúkal čo najkomfortnejší spánok. Obľube sa tešia predovšetkým v Amerike, avšak aj Slováci jej začínajú prichádzať na chuť.
 

Popis boxspring postele

Boxspring alebo aj kontinentálna posteľ sa skladá z troch častí. Tá najspodnejšia nesie názov box (odtiaľ boxspring) a je základňou celej postele. Márne by ste v nej však hľadali lamely a rošt. Pozostáva z drevenej konštrukcie a pružinovej časti. Práve vďaka nej je nielen celá posteľ stabilná, ale aj veľmi pohodlná.

Druhou časťou je nosný matrac, ktorý je väčšinou pružinový. Avšak v dnešnej dobe ju môžete nahradiť aj penovým alebo zónovým matracom. Zvoľte si túto časť tak, aby vám najviac vyhovovala a mali ste vďaka tomu spokojný spánok.

Poslednou časťou je vrchný matrac alebo topper. Ten je čerešničkou na torte, pretože vám celú posteľ dokonale zladí. Topper si vyberte podľa vašich potrieb, môžete si zaobstarať ako mäkší, tak aj tvrdší.


 

Boxspring postele s úložným priestorom

Pravá americká boxspring posteľ je bohužiaľ bez úložného priestoru. Avšak Európania zvyknutí na úložný priestor si s týmto problémom poradili. Pružiny sa presunuli nad vyklápací systém a voilà, máme úložný priestor. Môžete si teda vybrať, či chcete boxspring posteľ s úložným priestorom alebo bez neho.
 

Dvojlôžkové vs. jednolôžkové postele

Vďaka svojej obľube existuje hneď niekoľko rozmerov boxspringu. Manželské postele boxspring existujú hneď vo viacerých rozmeroch, takže je na vás, akú si vyberiete. Pokiaľ vám to veľkosť spálne dovolí, môžete si zvoliť posteľ boxspring 200×200 cm. Zaobstarať si však môžete aj štandardný rozmer postele boxspring 180×200 cm alebo 160×200 cm. Pre veľmi malé spálne poslúži posteľ boxspring 140×200 cm. Táto veľkosť je tiež vhodná aj pre jednotlivcov, ktorí chcú veľký priestor.

Všetky tieto veľkosti sú v rôznych obchodoch samozrejme k dostaniu aj s úložným priestorom. Takže môžete byť v pokoji, posteľ boxspring 140×200 cm s úložným priestorom zoženiete raz dva.
 

Výhody/nevýhody boxspring postele oproti bežnej posteli

Výhody tejto ameriky sú nasledujúce:
  • pohodlnosť, 
  • cena vrátane matraca a toppera, 
  • výška postele a 
  • kombinovateľnosť.
Pokiaľ sa na ne pozrieme podrobne, tak prednosťou je už spomínaná pohodlnosť vďaka odpruženej základni a kombinácii matraca a toppera.

Cena pri týchto posteliach je vyššia, ale k posteli už nemusíte nič dokupovať. 

Výhodou je aj výška postele. Boxspring je vyššia kvôli trom častiam, krásne sa vám teda bude vstávať. Tento druh postele je vhodný aj pre seniorov a ľudí s bolesťou chrbta.

Kombinovateľnosťou máme na mysli spôsob, akým si boxspring môžete poskladať podľa seba. Výber matraca, toppera a dokonca aj to, či chcete posteľ s čelom alebo bez, je úplne na vás. Môžete si podľa designu vašej spálne zvoliť aj látku postele. Zaobstarať si môžete aj posteľ s úložným priestorom. A keď si priplatíte, dá sa kúpiť aj posteľ boxspring polohovacia.

Nevýhodami naopak sú: 
  • látka po celom obvode a
  • vyšší cena.
Nevýhodou je, že posteľ je opatrená látkou po celej časti, preto ju treba čistiť a vysávať pravidelnejšie, aby sa vám v nej nemnožili roztoče. Výhodou-nevýhodou je aj vyššia cena, priplatíte si, ale cena je porovnateľná s kvalitnou posteľou s roštom a matracom.
 

Ako vybrať boxspring posteľ - tvrdosť apod.

Kombinovateľnosť boxspringu môže byť občas prekážkou. Vieme, že vás počet možností môže paralyzovať, preto odporúčame nasledujúce:
  • tuhosť nosného matraca vyberajte podľa vašej polohy spánku, 
  • posteľ si skúste na predajni, nech viete, či vám kombinácia matraca a toppera vyhovuje, 
  • ak si nie ste istí, spýtajte sa vášho spánkového špecialistu.
Čo sa týka designu, vyberajte srdcom a podľa vlastného vkusu. Boxspring posteľ je dominantou spálne, preto pri rozhodovaní berte ohľad aj na jej okolie.