[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zatvoriť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.
Úvodná strana Blog Zaujímavé články Svetlo v spálni dokáže vytvoriť tú správnu atmosféru

Svetlo v spálni dokáže vytvoriť tú správnu atmosféru

Spálňa patrí k nejpohodovějším miestam nášho domova, kde prežívame príjemné chvíle oddychu a relaxácie aj okamihy plné vášne. V spálni je samozrejme najdôležitejšie to, na čom spíme - teda pohodlná posteľ s kvalitným matracom.

Spálňa patrí k nejpohodovějším miestam nášho domova, kde prežívame príjemné chvíle oddychu a relaxácie aj okamihy plné vášne. V spálni je samozrejme najdôležitejšie to, na čom spíme - teda pohodlná posteľ s kvalitným matracom. Nie menej dôležité je aj prostredie, ktoré nás obklopuje, vrátane nábytku, dekorácií a samozrejme správneho osvetlenia. Veď práve svetlo je to, čo k životu každý živý tvor potrebuje a nesprávnou voľbou umelého osvetlenia môžeme atmosféru výrazne ovplyvniť a to ako pozitívne, tak i negatívne.

Svetlo v spálni

Základom kvalitného osvetlenia spálne je centrálne svietidlo. Svetelná účinnosť centrálneho svietidla môže byť o niečo slabšia oproti iným obytným miestnostiam. Skutočne funkčný doplnok v spálni predstavuje izbová regulácia, ktorá umožní reguláciu svetelného toku centrálneho svietidla presne podľa vašej aktuálnej potreby či nálady. Veď nie vždy potrebujeme plné svetlo, čo v spálni platí dvojnásobne.

Centrálne svietidla

Vzhľad centrálneho svietidla v spálni záleží úplne na vás. Veľmi obľúbeným typom centrálnych svetidiel sú lustre, ktorých ponuka je veľmi široká. Vybrať si môžete svietidlo moderné, klasické či v originálnom dizajnovom prevedení. Vhodné osvetlenie pre spálňu predstavuje aj široká skupina stropných prisadených svietidiel, ktoré ponúkajú moderne atraktívny aj klasický dizajn a predovšetkým funkčnosť. Závesné svietidlá odporúčame voliť pre miestnosti s vyšším stropom, svietidlo nás nesmie v priestore obťažovať, preto závesné svietidlá nie sú príliš vhodné do miestností so štandardnou výškou stropu.

Lampičky

Ak máme vyriešené centrálne osvetlenie spálne, nesmieme zabudnúť na doplnkové a vedľajšie zdroje svetla. V spálni sú veľmi obľúbené lampičky, ktoré poslúžia ako funkčné svetlo pri čítaní knihy pred spaním alebo ako doplnkové osvetlenie pri nočnom vstávaní. Môžeme zvoliť lampičku na nočný stolík, ktorá poslúži ako doplnkové osvetlenie v spálni, alebo vyložene čítaciu lampu, ktorá poskytne predovšetkým kvalitnejšie zdroj svetla tak, aby netrpeli naše oči. Ak chceme ušetriť nejaké to miestečko na nočnom stolíku, je vhodnou voľbou nástenná lampa, ktorá je ideálne vybavená vypínačom, tak, aby sme ju mohli ovládať priamo z lôžka. Zároveň by takéto svietidlo malo byť dostatočne flexibilné, aby umožnilo nasmerovať svetelný tok presne tam, kam potrebujeme.

Vo väčšej spálni svoje uplatnenie určite nájde aj stojanové svietidlo. Práve stojacie lampy majú predpoklad stať sa ďalším originálnym doplnkom v spálni. Okrem klasických typov lámp s tienidlom sú pre spálňu vhodné aj lampy s nepriamym zdrojom svetla. Tzv. lampy typu Up-Light svieti smerom nahor a vytvárajú príjemné odrazové svetlo, vďaka ktorému dokážu vytvoriť nerušiacu atmosféru v spálni.

Ďalším užitočným funkčným osvetlením sú smerové svietidlá, vstavané či prisadené, ktoré dokážu dokonale nasvietiť konkrétne predmety, či nábytok v interiéri. Smerové svietidlá sú skvelou voľbou aj pre osvetlenie vstavaných skríň v spálni. Vstavané či prisadené svietidlo, ktoré je akoby predsadené pred skriňou predstavuje dokonalé svetlo pre váš šatník.

Led pásiky

Rovnako ako kdekoľvek inde v interiéri aj v spálni sú veľmi obľúbené LED pásiky. Tie poslúžia skôr ako dekoratívny zdroj svetla a svoju obľubu si právom získali práve vďaka svojej bezhraničnej variabilite. V spálni sa ponúka ich využitie na zdôraznenie línií jednotlivých kusov nábytku alebo napríklad na účely podsvietenia. Podsvietiť môžeme čokoľvek, časté je podsvietenie postele, skríň či iných zákutí. Pri použití LED pásikov sa medze skutočne nekladú a tak záleží skôr na vašej fantázii a kreativite, kde a ako ich použijete.

Nepodceňujte potrebu kvalitného, ​​bezpečného a predovšetkým ideálne funkčného osvetlenia v interiéri. Ak si neviete rady, využite znalostí odborníkov a nechajte si s návrhom vhodného osvetlenia a výberom konkrétnych svietidiel poradiť. Skutoční odborníci vám svoje služby v rámci projektu poskytnú zadarmo.