[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zatvoriť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.
Úvodná strana Blog O vankúšoch Výplne do vankúšov: aké sú najlepšie?

Výplne do vankúšov: aké sú najlepšie?

Vyberáte si vankúš a neviete, aká výplň do vankúšov je najlepšia? Zaujíma vás, ktorá výplň je tá najlacnejšia a ako spoznať kvalitný vankúš? Spísali sme vám typy vyplní a odporúčania, ktorý vankúš si zvoliť.

Typy výplní vankúšov - výhody a nevýhody 

Najlacnejšou výplňou do vankúšov je molitan teda PUR pena. Molitanovú výplň do vankúšov by ste v PreSpánku hľadali len ťažko. Tento materiál je totiž nevhodný ako materiál pre vankúše, pretože sa dostatočne neprispôsobí hlave a krčnej chrbtici. Nevhodná je tiež guľôčková náplň, ktorú často nájdete v aromatických vankúšoch.  

Najlepšia výplň do vankúšov sa hľadá ťažko. Pre niekoho to môže byť pamäťová pena. Pre iného latex alebo perie. Všetky tieto materiály majú svojich priaznivcov aj odporcov. Poďme si teda rozobrať ich pozitíva a negatíva. 
 

Pamäťová pena 

Vankúše z pamäťovej peny sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené. A dôvodov je hneď niekoľko. Poskytujú skvelú oporu pre hlavu a krk. Preto sa s penovou výplňou môžete často stretnúť pri zdravotných vankúšoch. Správna opora môže priniesť aj toľko vytúženú úľavu od bolesti krčnej chrbtice. S tým súvisí aj veľké pohodlie, ktoré je skoro druhým menom pamäťovej peny. A pokiaľ máte pozitívny prístup k prírode, ponúkame aj vankúše z bio pamäťovej peny
 

Latex 

Latex môže byť prírodný alebo syntetický. Vo vankúšoch z nášho e-shopu môžete nájsť práve ten prírodný alebo kombináciu prírodného a syntetického. Latexové vankúše sú vhodné pre alergikov. Táto prírodná výplň funguje ako prirodzená ochrana pred plesňami, baktériami a roztočmi. Zmes prírodného a syntetického latexu sa navyše rýchlo prispôsobuje zmene tela, preto vám zaistí bezkonkurenčné pohodlie.  
 

Perie 

Perie funguje ako výplňový materiál do vankúšov už stovky rokov. V dnešnej dobe nám také vankúše môžu navodzovať nostalgiu. Spanie v perinách u babičky… Pokiaľ ste aj vy milovníci peria, nové vankúše z peria dokážu zamedzovať zhrnutiu peria mimo oblasť krku a hlavy. Je to vďaka tomu, že perie je rozdelené do komôr, nemá sa teda kam zhrnúť.  
 

Ako vybrať správnu výplň - aké faktory by ste mali zvážiť? 

Výplň vankúša voľte tak, aby sa vám na ňom spalo čo najkomfortnejšie. Pokiaľ ste alergici, vyhýbajte sa vankúšom z peria a hľadajte tie antialergické. Pokiaľ žijete viac ekologicky, pozrite sa po šetrnejších variantoch výplní ako je bio pamäťová pena alebo latex. Ak chcete anatomický vankúš, dívajte sa po pamäťovej pene.  

S výplňou často súvisí aj veľkosť vankúša, výplňou vankúša 45×45 cm je častejšie latex alebo pamäťová pena. Podobnú výplň bude mať aj vankúš 40×40 cm. Naopak vankúš 70×90 cm bude asi z dutého vlákna alebo peria.  
 

Ako spoznať kvalitný vankúš 

Kvalita vankúša sa z veľkej časti odvíja od jeho výplne. Kvalitný vankúš by mal byť oporou pre vašu hlavu a krčnú chrbticu. Ideálne by ste na ňom mali mať celú chrbticu rovno. Hlava by nemala byť ani moc zaklonená, ani by nemala byť veľmi podopretá. Ďalším znakom kvalitného vankúša je, že sa dá jeho poťah vyprať bez toho, aby stratil svoje vlastnosti. V dnešnej dobe vankúše ponúkajú poťahy, ktoré môžu chladiť alebo mať upokojujúce účinky, aby váš spánok bol ešte pohodlnejší.  
 

Aký vankúš vybrať pri bolestiach krčnej chrbtice 

Najlepší vankúš je taký, ktorý vám zaistí správnu polohu hlavy a krku. Dnešné zdravotné vankúše poskytujú skvelú oporu a zároveň sú veľmi pohodlné. Na vankúš si však musíte navyknúť. Pokiaľ ani po dvoch týždňoch bolesť chrbtice neustúpi, kontaktujte lekára.