[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zatvoriť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.

Čo je chránič matraca?

Nech dbáme na čistotu akokoľvek, nedá sa vyhnúť znečisteniu matraca… Alebo dá? Ako už titulok napovedá, chránič matraca nám pomáha bojovať proti akýmkoľvek škvrnám na matrac. Málokto ale vie, že existuje týchto bojovníkov proti fľakom viac druhov.

Kedy využijete chránič matraca

Odpoveď je jasná. Úplne kedykoľvek. Ak vlastníte matrac, a my predpokladáme, že áno, chránič je základ. Viem, na čo myslíte. Chránič matraca predsa potrebujú len seniori a malé deti. Nie je tomu ale tak.

Chránič matraca zamedzuje nielen rôznym typom škvŕn (ako sú tie od moču, krvi, vyliateho pitia,...), ale touto ďalšou vrstvou zamedzujete znečisteniu matraca napríklad svojim potom. V priemere človek pri spánku vypotí až liter tekutiny, ktorá sa bez chrániča vsiakne do matraca. To môže viesť k dosť nepeknému zápachu. Preto chránič matraca potrebuje každý.
 

Rozmery chráničov matracov

Rozmerov týchto bojovníkov proti nečistotám je celý rad. Avšak, ak by sme to mali viac špecifikovať, rozmer chrániča sa odvíja od rozmeru matraca. Pokiaľ vlastníte matrac 90 × 200 cm, potrebujete chránič matraca 90 × 200 cm. Posteľ 140 × 200 cm? Chránič matraca 140 × 200 cm

Samozrejme v rámci rozmerov nezabúdame ani na vašich najmenších. V ponuke máme aj chránič matraca do postieľky, takže aj matrac do postieľky môžete kupovať s vedomím, že ju bábätko nezašpiní.

Páry zase ocenia chránič matraca 180 × 200 cm, ktorý pokryje celú plochu ich manželskej postele.


 

Vlastnosti chrániča na matrace

Jednou z neodmysliteľných vlastností chrániča je to, že sa dá vyprať. Ďalej je kladnou vlastnosťou jeho splynutia s matracom. Chránič sa nebude hýbať, pokiaľ máte jeho správny rozmer. Zaistiť ho pomôžu buď gumičky v rohoch alebo guma po celom jeho obvode.

Pre seniorov sa potom hodí chránič matraca pred inkotinenciou. Nepriepustný chránič zamedzí nielen škvrnám, ale aj zápachu, ktorý sa ťažko z matraca pre seniorov odstraňuje. 

Ak sa vám aj napriek chrániču podarí matrac ušpiniť, nezúfajte, napísali sme pre vás článok, ktorý sa zaoberá rôznymi druhmi škvŕn.