[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zatvoriť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.

Ako vybrať správny matrac?

Pri výbere matraca nesmieme zabudnúť na niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú našu správnu voľbu. Veríme, že tento stručný návod „Ako si vybrať správny matrac?“ vám pomôže vybrať si zo širokej ponuky matracov ten správny.
Pri výbere matraca nesmieme zabudnúť na niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú našu správnu voľbu:

1. Tvrdosť matraca

Tvrdosť matraca patrí medzi najdôležitejšie aspekty pri nákupe nového matraca. Pri voľbe tvrdosti matraca máme tendencie vyberať matrac podľa tuhosti matraca, na ktorú sme zvyknutí. Avšak správnu voľbu tvrdosti matraca ovplyvňuje v najvyššej miere váha človeka. Platí, že ľudia s vyššou váhou by si mali vyberať tvrdšie matrace, naopak ľudia s nižšou váhou si môžu vyberať z matracov mäkších. Tvrdosť matraca sa tiež odvíja od spôsobu spania. Ak spíme väčšiu časť noci na boku, mali by sme zvoliť mäkší matrac, ak na chrbte alebo na bruchu bude pre nás vhodnejší matrac tvrdší.
Tvrdosť matraca


Pri svojich výrobkoch uvádzame 5 stupňov tvrdosti - mäkká (1) až extra tvrdá (5).
  • Tvrdosť 1: Tieto extrémne mäkké matrace sú vhodné najmä pre osoby s nižšou hmotnosťou a pre prechodné spanie (chaty, chalupy ,..).
  • Tvrdosť 2: Tieto matrace sú vysoko elastické, ideálne sa prispôsobujú tvaru tela a udržujú chrbticu v rovine. Užíva ich široká škála zákazníkov, najčastejšie ženy, ale aj muži rôzneho veku.
  • Tvrdosť 3: Tieto matrace uprednostňujú predovšetkým muži, mladší ľudia a všeobecne zákazníci, ktorí požadujú tvrdšie spanie.
  • Tvrdosť 4: Túto tvrdosť matracov uprednostňujú zákazníci vyššej váhovej kategórie a muži v strednom a vyššom veku.
  • Tvrdosť 5: Tieto matrace uprednostňujú zákazníci vyššej váhovej kategórie.
  • Dvojaká tvrdosť: Veľmi zaujímavú variantu tvoria matrace, ktoré majú z každej strany odlišnú tvrdosť. Zákazník si potom zvolí tú tvrdosť, ktorá mu momentálne vyhovuje. Tieto matrace sú ideálne pre manželský pár.

2. Materiál matraca

Ponúkame na výber nasledujúce materiály matracov:

Studená pena

Matrace vyrobené zo studenej peny vynikajú výbornou elasticitou, tvarovou stálosťou a dlhou životnosťou. Studená pena je pena s veľkými pórmi, vďaka ktorým dochádza k dobrej priedušnosti a odvodu tepla. Vzhľadom k možnosti kombinovať rôzne tuhosti pien, je možné docieliť dobrú oporu tela a chrbtice. Matrace zo studenej peny sú ideálne, ak sa kombinujú s lenivou penou.

Matrace zo studenej peny

 

Viskoelastická pena

Je to unikátny typ polyuretánovej peny s otvorenou bunkovou štruktúrou, ktorá mení svoju tvrdosť v závislosti na teplote. Pena sa pri kontakte s telesným teplom pružne prispôsobuje anatómii tela. Toto má zásadný vplyv na kvalitu spánku, zmierňuje bolesti chrbta a má pozitívny vplyv na krvný obeh. Matrac vďaka pomalému vracaniu sa do pôvodného stavu nevytvára protitlak a zabraňuje tak preležaninám. Tzv. lenivá pena stabilizuje telo v optimálnej polohe pre spanie, používateľ sa počas noci menej otáča, čo prispieva k pokojnému spánku.
Matrac z visko elastickej peny

 

Bio pena

Matrace z bio peny (studenej i viskoelastickej) sú vyrobené s využitím najmodernejších materiálov na báze prírodných produktov. Bio peny sú peny, pri ktorých suroviny pôvodne vyrábané z ropy nahradíme surovinami z prírodných olejov. Toto má pozitívny dopad na ekológiu a prináša viac prírody do našich spální. Pozitívnym vplyvom týchto prírodných olejov je vyššia elasticita matracov, tvarová stálosť a výborné ortopedické vlastnosti.
Matrac z bio peny

 

Latex

Latexové matrace sú vyrábané zo zmesi prírodného a umelého latexu (kaučuku). Tieto matrace sa vyznačujú vysokou mäkkosťou a pružnosťou.
Latexový matrac


 

TEMPUR

TEMPUR je viskoelastický materiál s otvorenou bunkovou štruktúrou, ktorý reaguje na teplotu a zmierňuje tlak. Miliardy voľných buniek sa jemne pohybujú okolo Vášho tela a bez spätného tlaku Vám poskytnú absolútnu oporu tam, kde ju potrebujete. Matrac TEMPUR vstrebáva Vašu telesnú váhu a pohyb, rovnomerne ich rozloží po celom povrchu matraca, čo eliminuje tlakové body. Tým sa znižuje potreba prevaľovania a obracanie sa počas spánku.
Materiál TEMPUR

Gélové

Gélové matrace obsahujú vo svojej ložnej ploche gélové segmenty vytvárajúce akupresúrne body, ktoré pomáhajú uvoľniť svalstvo počas spánku.
Gélový matrac

 

Taštičková pružina

Taštičkové matrace obsahujú malé pružiny umiestnené do samostatných "taštičiek". Veľké množstvo týchto pružiniek zaručuje optimálne rozloženie hmotnosti.
Matrac s taštičkovou pružinou

Pružinové

Pružinové matrace obsahujú kvalitné pružiny Bonell. Jednotlivé pružiny v matraci sú spojené navzájom prídavnými perkami, tak aby sa nemohli uvoľňovať.
Pružinové matrace

3. Hmotnosť zákazníka

Pri výbere matraca je potrebné prihliadnúť k hmotnosti zákazníka. Jedným z možných vodidiel je výška jadra matraca, ktorá má priamu súvislosť s nosnosťou a životnosťou matraca. Čím vyššie je jadro matraca, tým je spravidla vyššia nosnosť matraca.

4. Vek zákazníka

Kvalita spánku má podstatný význam pre všetky vekové kategórie zákazníkov. Deti potrebujú pre zdravý rast a vývoj skôr pevnejší matrac so strednou tvrdosťou, u mladých ľudí je záujem o tuhšie matrace a čím je človek starší mal by použiť mäkšie a elastickejšie matrace.

5. Poťahový materiál

Poťah matraca je neoddeliteľnou súčasťou každého matraca a mal by spĺňať nasledovné tri charakteristiky. Prvým dôležitým faktorom sú hygienické a konfekčné vlastnosti. Ďalším aspektom je zabezpečenie optimálnej cirkulácie vzduchu a v neposlednom rade zabezpečenie suchej a príjemnej klímy spánku.

6. Spôsob uloženia matraca

Aby sme dosiahli ortopedické vlastnosti matraca a optimálnu vzdušnosť je potrebné zvoliť vhodnú podložku, najlepšie lamelový pevný či polohovateľný rošt. Seniori ocenia motorové typy polohovateľných roštov.

7. Cena

Zásadným kritériom pri výbere matraca by mala byť kvalita a nie cena. Cena matraca rastie úmerne s kvalitou. Pri výbere matracov z viskoelastických pien alebo bio pien musíme počítať s vyššou čiastkou ako v prípade studených pien, čo je dané konštrukciou a úžitkovými vlastnosťami týchto pien.
 
Veríme, že tento stručný návod "Ako si vybrať správny matrac?" Vám pomôže vybrať si z našej kolekcie matracov ten svoj správny matrac.