[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zatvoriť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.
Úvodná strana Blog O matracoch Trápia Vás bolesti chrbta? Stavte na pamäťovú penu!

Trápia Vás bolesti chrbta? Stavte na pamäťovú penu!

Že je kvalitný matrac predpokladom kvalitného spánku, to je bez debát. Ak túžite po naozajstnom pohodlí, potom stavte na pamäťovú penu. Prečo jej venovať pozornosť sa dočítate v našom článku.

Že je kvalitný matrac predpokladom kvalitného spánku, to je bez debát. Ak túžite po naozajstnom pohodlí, potom stavte na matrac z pamäťovej peny. Patrí totiž medzi to najlepšie, čo je na našom trhu k dostaniu a rozhodne uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Čo je pamäťová pena

Na našom trhu sa môžete niekedy tiež stretnúť s označením matrac z visko-peny alebo matrace z lenivej peny. Toto označenie pochádza z anglického „lazy foam“ a opisuje práve unikátnu vlastnosť materiálu, ktorá zaisťuje pomalý návrat materiálu do pôvodného stavu. Preto tiež hovoríme práve o „pamäti“ materiálu.

 pamäťová pena ruka

Lenivá alebo pamäťová pena je moderným a v súčasnosti veľmi žiadaným materiálom, ktorý je vyrobený z prispôsobivého visko-elastického materiálu. Jedná sa o unikátny typ polyuretánovej peny, ktorý mení svoju tvrdosť v závislosti na zmene teploty. Mimoriadne pružne sa prispôsobí anatómii Vášho tela a rovnomerne rozloží tlak a váhu, poskytuje tak skvelé ortopedické vlastnosti. Bolesti chrbta budú minulosťou.

Spánok na pamäťové pene

Lenivá pena zásadne ovplyvňuje kvalitu Vášho spánku a je dokonalou oporou pre celý pohybový aparát. Vďaka optimálnej polohe sa v noci menej otáčate a spíte pokojnejšie a ráno sa potom budíte uvoľnený a oddýchnutý. Matrac z lenivej pamäťovej peny navyše nevytvára nežiaduci protitlak a do pôvodného stavu sa vracia pomaly. Nehrozia tak žiadne preležaniny ani obmedzenie v prekrvení končatín alebo podkožia, čím prispieva k zlepšeniu krvného obehu. Jedná sa o skvelú variantu zdravotných matracov, ktorá nielen spríjemní a skvalitní spánok, ale zabezpečí aj jeho zdravý priebeh.

Pamäťová pena nachádza vďaka svojim charakteristickým vlastnostiam uplatnenie nielen u matracov, ale aj u vankúšovVankúše z lenivej pamäťovej peny patrí medzi najobľúbenejšie. Prispôsobí sa tvaru hlavy, krku aj šije a predchádza tak neprirodzeným polohám, ktoré sú príčinou vzniku bolestí. Pri spánku poskytujú optimálnu polohu pre krčnú chrbticu a svaly tak môžu lepšie relaxovať. Skvele sa hodí aj pre alergikov, zabraňujú totiž vzniku a množeniu roztočov a alergénov.

 tvarovanie matraca z pamäťovej peny

Hlavné prednosti pamäťovej peny

  • priedušná štruktúra umožňuje cirkuláciu vzduchu a udržuje hygienický štandard matraca
  • vďaka dostatočnej ventilácii nedochádza k prehrievaniu v lôžku
  • tvarová prispôsobivosť poskytuje telu oporu a správnu polohu
  • pamäťová pena nevytvára protitlak a prispôsobí sa krivkám tela
  • vytvára prostredie pre ničím nerušený spánok pre oboch partnerov
  • vytvára zdravé prostredie, zamedzuje výskytu roztočov a baktérií

Fámy a omyly o lenivej pene

Nenechajte sa miasť a mýliť často len domnienkami alebo informáciami, ktoré sa týkajú iných materiálov. Aké sú najčastejšie obavy a námietky užívateľov týkajúce sa pamäťových pien?

Pamäťová pena je drahá...

Matrace alebo vankúše z pamäťovej peny sú dnes cenovo dostupné a môžete si ich určite dovoliť aj pri menšej investíciu do svojho spánku. Rozhodujúca je však kvalita peny, ak chcete ortopedický a trvanlivý matrac pripravte si nejake to euro navyše. Rozdiel však spoznáte na vyššej kvalite spánku!

Na pamäťovú penu si nezvyknem...

Je pochopiteľné, že po rokoch strávených na zlom matraci alebo vankúši v nesprávnej polohe, rad zákazníkov pociťuje problémy alebo pochybuje o správnej voľbe tuhosti nového matraca. Nechajte svoje telo zvyknúť na novú správnu polohu, ktorá prospieva Vášmu zdraviu. Počas niekoľkých dní všetko odznie a Vy si budete už len užívať kvalitnejší spánok.

Na matraci z lenivej peny sa budem veľa potiť...

Obava z nadmerného potenia na matraci z pamäťovej peny je zbytočná. Hoci sa na prvý pohľad penový materiál javí nepriedušne, opak je pravdou. Otvorená štruktúra pamäťových buniek zaisťuje cirkuláciu vzduchu a potrebné odvetranie matraca pre reguláciu teploty v lôžku.

Najvážnejšie nás tento problém zastihne najmä v lete - skúste vzdušnejší a menej hrejivé obliečky alebo vymeňte Vašu prikrývku za letnú...

Ortopedické vankúše a matrace z pamäťovej peny sú ideálne pre Váš zdravý spánok a zlepšujú celkovú kvalitu života. Vyskúšajte produkty z lenivej pamäťovej peny sami a uvidíte, že už nebudete chcieť spať na ničom inom - aspon taká je skúsenosť väčšiny tých, ktorí pamäťovú penu poznajú.