[email protected]
+421948062906
poradenská linka je dostupná Po - Pia od 8:00 do 18:00 a So - Ne od 9:00 do 16:00
Menu Zatvoriť
0 0 €
Váš košík je zatiaľ prázdny.
Úvodná strana Blog O matracoch Aké sú výhody a nevýhody matraca zo studenej peny?

Aké sú výhody a nevýhody matraca zo studenej peny?

Chceli by ste si vybrať kvalitný penový matrac a neviete, ktorý je ten pravý pre vás? Studená alebo lenivá pena... Kto sa v tom má vyznať. Poďte sa s nami pozrieť na základné informácie o matracoch zo studenej peny, nech máte pri výbere jasno.

Čo je studená pena a aké typy sa na matrace používajú?

Studená pena alebo tiež HR pena je jedným z typov peny, ktoré sa do matracov používajú. HR je skratka z anglickej High Resilience. To doslova znamená vysoká odolnosť a presne také bývajú matrace zo studenej peny. A prečo teda studená a nie vysoko odolná pena? 

Názov studená pena odkazuje k procesu výroby. Na rozdiel od iných matracových pien je vyrábaná pri nižších teplotách. Môžete sa niekde aj stretnúť s kombináciou oboch názvov HR studená pena, stále to odkazuje k jednej pene.
 

Studená pena a jej vlastnosti

Matrace zo studenej peny majú mnoho skvelých vlastností. Napríklad:
  • jeden z najvzdušnejších materiálov
  • skvele odvádza vlhkosť
  • výborná elasticita
  • tvarová stálosť
  • väčšia životnosť  
 

Výhody studenej peny

Elasticita a tvarová stálosť peny matracom predlžuje životnosť. Vďaka vysokej vzdušnosti sa na nej človek tiež tak nepotí. Zaisťuje preto vysokú úroveň hygieny. Studená pena v matraci je vhodná pre alergikov, nedochádza totiž k množeniu roztočov.
 

Pre koho sú vhodné matrace zo studenej peny?

Matrace iba zo studenej peny bývajú tvrdšie. Preto je vhodná studená pena aj pre deti. Detský matrac zo studenej peny zaistí, aby chrbtica vášho dieťatka mala dostatočnú oporu. Tá je kľúčová pre jeho správny vývoj. Kúpte svojmu predškolákovi matrac zo studenej peny 90×200 cm a máte postarané na ďalších osem rokov.

Matrac zo studenej peny bez zón alebo s nimi je vhodný pre každého dospelého, ktorý dáva prednosť spaniu na tvrdšom, a to vrátane seniorov. Pokiaľ si nedokážete materiál matraca vybrať a odohráva sa vo vás boj studená pena vs. pamäťová, máme pre vás dobrú správu. Väčšina matracov kombinuje oba druhy týchto materiálov. Nájdite si svoj matrac zo studenej peny na mieru vašim potrebám tu.