späť na zoznam článkov

Spíme na dovolenke: 7 tipov ako spať lepšie v hoteli

Máte problémy zaspať kedykoľvek nespíte vo svojej posteli? Iste nie ste sami preto sme pre Vás pripravili množstvo tipov, ako sa s cudzími zvuky, svetlom a neznámym prostredím vysporiadať. Nezabudnite si tieto tipy pribaliť na svoju budúcu cestu a spite lepšie...

Zbavte sa ruchov

Iný vankúš alebo nezvyklé svetlo či teplota sú veci, ktoré Vám môžu brániť ľahko zaspať pri spaní v akomkoľvek hoteli, vytvorte si preto čo najvhodnejšie podmienky pre Váš spánok.

Zatiahnite rolety alebo závesy, vypnite televíziu a všetky nadbytočné svetlá pre čo najväčšie prítmie. Nechajte však svietiť jedno tlmené osvetlenie, ktoré Vám uľahčí pohyb po izbe v prípade, že budete musieť v noci vstať.

Skvelým pomocníkom je tiež spacia maska, ktorá eliminuje rušivé osvetlenie z ulice. Nežiaduce zvuky z okolia potom vie eliminovať špeciálna aplikácia na "biely šum" (white noise). Ich hlavným cieľom je nenápadným súvislým zvukom, na ktorý sa myseľ zameria, zamaskovať ostatné rušivé zvuky z okolia. Existuje ich celá rada a stojí za to niektorou z nich vyskúšať.

Spíme v hoteli

Vytvorte si známe prostredie

Často stačí iba povlak na vankúš z domova a známa vôňa a pocit na dotyk Vám pomôžu zaspať lepšie a pokojnejšie.

Nevyhovuje Vám hotelový vankúš? Spýtajte sa na možnosť jeho výmeny, ktorú hotely často ponúkajú. Ďalšou možnosťou je pribaliť si do kufra svoj obľúbený vankúšik.

V rade hotelov chýba zásuvka na oboch stranách postele, nie je teda od veci zaobstarať si dlhší nabíjací kábel, aby ste mohli mať svoju elektroniku od seba tak ďaleko alebo blízko, ako ste zvyknutí.

Dodržujte pitný režim

Šálka bylinkového čaju pred spaním je balzamom na dušu. Stačí si niekoľko porcií pribaliť do Vašich zavazadiel a každý večer pripraviť v rýchlovarnej kanvici ... Na druhú stranu sa pred spaním snažte vyhnúť povzbudzujúcim nápojom s obsahom kofeínu alebo nadmernej konzumácii alkoholu.


Posledné články

Ako vybrať vhodný vankúš?

Vankúš pomáha držať hlavu v správnej pozícii, zabraňuje bolestiam hlavy, ramien, šije a dokonca aj chrápaniu. Ponuka vankúšov sa stále rozširuje, preto môže byť výber toho najvhodnejšieho trochu oriešok. Rozlišujeme vankúše podľa materiálu, tvaru a dokonca aj ich výšky.

čítať viac

Prečo nie je dobre spať so svojími domácimi miláčikmi?

Ak ste hrdými majiteľmi domáceho maznáčika zdieľate s ním pravdepodobne obývaciu izbu, spálňu, nábytok a vlastne všetok svoj priestor. Zrejme s ním sledujete televíziu z pohovky a často aj líhajú k spánku v posteli.

čítať viac

Diskusia k článkuzadaný email nebude pri oktázke zobrazený