späť na zoznam článkov

S hygienou Vám pomôžu chrániče matracov

Chrániče matracou by mali patriť do základnej výbavy každej spálne. Chrániče chránia matrace pred znečistením či mechanickým poškodením a predlžujú tým životnosť matraca. Chránič by mal byť prateľný alespoň na 60ºC. To zabezpečí ničenie bakterií a všetkých nečistôt.

Kam sa chrániče dávajú a ako sa upevňujú?

Chránič patrí na matrace a upevňuje sa pod prestieradlo tak, že má v rohoch všité gumové pásky. Tie zabraňujú tomu, že chrániče zostanú na svojom mieste a nikam se nebudú posúvať.

Matracový chránič viď. roztoče

Aby boli matrace lepšie chránené pred roztočmi a tým sa predĺžila i ich životnosť, vyplatí sa nákup matracového chrániča. Matracový chránič zlepšuje osobnú hygienu a udržuje matrac vždy čistý. Je to účinná ochrana proti prachovým roztočom, bakteriám, choroboplodným zárodkom a mikroorganizmom. Používa sa ako medzivrstva medzi prestieradlom a matracom.

Matracové chrániče sa vyrábajú z funkčného, zdravotne nezávadného materiálu s membránou, sú priedušné, so sacou schopnosťou, ale nepriepustné. Sú nenápadné, ľahké a na dotyk veľmi príjemné.

Matracový chránič je vhodný nielen ako prevencia pred látkami vyvolávajúcimi alergiu, ale i pre inkontinenciu a podobných obtiažach seniorov a malých detí. Zvlášť u detí sa stáva, že občas na postele rozlejú pitie alebo nestačia dobehnúť na toaletu.

Chrániče matracov ocenia dospelí, ktorí sa v noci nadmerne potia, ďalej matracové chrániče zabraňují náhlemu prenikaniu vlhkosti a potu do matracov. Pot, ktorý preniká do matraca, sa vplyvom odvetrávania síce vyparuje, ale zanechává v matracoch soľ a biologické látky v ňom rozpustené. Soľ časom upcháva pórovitú štruktúru matraca, vďaka čomu sa v matracoch postupne zvyšuje vlhkosť, ktorá je ideálna pre roztoče a ostatné baktérie.

Má chrániť vplyv na funkčnosť matraca?

Chránič matrac nesmie ovplyvniť ani jeho funkčnosť i kvalitu. Všetky vlastnosti matraca sú zachované. Chrániče sú navrhnuté tak, že ani neviete, že ich na matraci máte. Sú dostatočne úzke avšak funkčné.

Predĺženie životnosti vďaka chráničom

Poťahy sú už v dnešnej dobe súčasťou každého matraca a ich základnej výbavy. Pokiaľ však chcete pre Váš matrac dokonalú ochranu, kúpte si chránič matraca, i keď sa Vám to môže zdať ako zbytočnosť. Nielen že chrání matrac, predlžuje jeho životnosť až o niekoľko rokov, ale slúži tiež ako tepelný izolant.

Zaujal Vás chránič matrace ako praktický a prínosný doplnok Vašej matrac? Pozrite sa na našu ponuku matracových chráničov tu.


Posledné články

Jar aj vo vašej spálni!

Jar prináša veľa krásnych vecí, na ktoré sa tešíme celú zimu. Prvé slnečné lúče hneď zlepšia každému náladu a prvé jarné kvietky vykúkajú z trávy. Poďme si jar pustiť aj do našich spální! Ako na to? Čítajte ďalej.

čítať viac

Naše telo nikdy nespí! Čo sa deje s telom počas spánku?

Občas nás môže vytrhnúť späť do reality sen, ktorý je taký živý, že sa z neho prebudíme počas noci, ale väčšinou nás prebudí až zazvonenie budíka. Naše telo však úplne nespí, ako by sme si mohli myslieť.
čítať viac