späť na zoznam článkov

S hygienou Vám pomôžu chrániče matracov

Chrániče matracou by mali patriť do základnej výbavy každej spálne. Chrániče chránia matrace pred znečistením či mechanickým poškodením a predlžujú tým životnosť matraca. Chránič by mal byť prateľný alespoň na 60ºC. To zabezpečí ničenie bakterií a všetkých nečistôt.

Kam sa chrániče dávajú a ako sa upevňujú?

Chránič patrí na matrace a upevňuje sa pod prestieradlo tak, že má v rohoch všité gumové pásky. Tie zabraňujú tomu, že chrániče zostanú na svojom mieste a nikam se nebudú posúvať.

Matracový chránič viď. roztoče

Aby boli matrace lepšie chránené pred roztočmi a tým sa predĺžila i ich životnosť, vyplatí sa nákup matracového chrániča. Matracový chránič zlepšuje osobnú hygienu a udržuje matrac vždy čistý. Je to účinná ochrana proti prachovým roztočom, bakteriám, choroboplodným zárodkom a mikroorganizmom. Používa sa ako medzivrstva medzi prestieradlom a matracom.

Matracové chrániče sa vyrábajú z funkčného, zdravotne nezávadného materiálu s membránou, sú priedušné, so sacou schopnosťou, ale nepriepustné. Sú nenápadné, ľahké a na dotyk veľmi príjemné.

Matracový chránič je vhodný nielen ako prevencia pred látkami vyvolávajúcimi alergiu, ale i pre inkontinenciu a podobných obtiažach seniorov a malých detí. Zvlášť u detí sa stáva, že občas na postele rozlejú pitie alebo nestačia dobehnúť na toaletu.

Chrániče matracov ocenia dospelí, ktorí sa v noci nadmerne potia, ďalej matracové chrániče zabraňují náhlemu prenikaniu vlhkosti a potu do matracov. Pot, ktorý preniká do matraca, sa vplyvom odvetrávania síce vyparuje, ale zanechává v matracoch soľ a biologické látky v ňom rozpustené. Soľ časom upcháva pórovitú štruktúru matraca, vďaka čomu sa v matracoch postupne zvyšuje vlhkosť, ktorá je ideálna pre roztoče a ostatné baktérie.

Má chrániť vplyv na funkčnosť matraca?

Chránič matrac nesmie ovplyvniť ani jeho funkčnosť i kvalitu. Všetky vlastnosti matraca sú zachované. Chrániče sú navrhnuté tak, že ani neviete, že ich na matraci máte. Sú dostatočne úzke avšak funkčné.

Predĺženie životnosti vďaka chráničom

Poťahy sú už v dnešnej dobe súčasťou každého matraca a ich základnej výbavy. Pokiaľ však chcete pre Váš matrac dokonalú ochranu, kúpte si chránič matraca, i keď sa Vám to môže zdať ako zbytočnosť. Nielen že chrání matrac, predlžuje jeho životnosť až o niekoľko rokov, ale slúži tiež ako tepelný izolant.

Zaujal Vás chránič matrace ako praktický a prínosný doplnok Vašej matrac? Pozrite sa na našu ponuku matracových chráničov tu.


Posledné články

So zaspávaním vám môže pomôcť aj To-do list

Ráno musíte čoskoro vstať, aby ste stihli všetky svoje povinnosti, a pritom sa večer cítite najviac čulí? A tak idete skoro do postele s pocitom, že sa musíte dobre vyspať a načerpať energiu. A ono nie a nie zaspať. Stále vás myšlienky zavádzajú k zložitým predstavám a vy aj napriek tomu, že sa cítite unavení, nezaspíte. Ide to takto každý deň? Tak to je na čase niečo zmeniť a občas vám môže pomôcť aj taká maličkosť ako je tzv. To- do list.

čítať viac

Svetový deň spánku alebo Mezinárodný deň zdravého spánku, ktorý s nami oslávite?


V kalendári môžete nájsť veľa zaujímavých sviatkov a dní, ktoré sú zasvätené nejakej činnosti, problematike a podobným udalostiam. Medzi touto širokou škálou nájdete aj deň spánku. Alebo vlastne rovno dva dni spánku. Aký je medzi nimi rozdiel a kedy sa vlastne oslavuje? To sa dozviete v našom článku.

čítať viac

Diskusia k článkuzadaný email nebude pri oktázke zobrazený