Rošty do postele, polohovateľné, lamelové, motorové

Rošty do postele

Pre zdravé spanie nie je dôležitý len správny výber kvalitné matrace, ale aj voľba vhodného lamelového roštu alebo segmentového roštu, ktorý zaručí matracu dlhú životnosť, správnu ortopedickú funkčnosť a významne ovplyvňuje stupeň hygieny matraca.

vo filtri: 30

od do

TEMPUR® držák matrace

TEMPUR® držák matrace

Špeciálne držiaky slúžiace k upevneniu matraca k roštu TEMPUR.

89 € 99 € 89 € 99 € 89 € 99 €
Detail produktu

TEMPUR® masážnía jednotka

TEMPUR® masážnía jednotka

Masážna jednotka produkuje jemné vibrácie, ktoré pomáhajú uvoľniť ramenné a chrbtové svaly a prinášajú telu pocit celkovej relaxácie.

219 € 399 €
Detail produktu

TEMPUR® štandardná noha (4 ks)

TEMPUR® štandardná noha (4 ks)

Nohy môžu byť k roštu jednoducho pripevnené neskôr, aby sa z neho dala spraviť posteľ.

39 € 49 € 69 €
Detail produktu

Tribase - dokonale prispôsobivý lamelový rošt

Tribase - dokonale prispôsobivý lamelový rošt

Pevný rošt so 7 anatomickými zónami a 42 lamelami.

219 € 219 €
Detail produktu

Tribase Motor Extra - rošt s posunom k nočnému stolíku

Tribase Motor Extra - rošt s posunom k nočnému stolíku

Posteľový rošt s posunom k nočnému stolíku.

959 € 959 €
Detail produktu

Tribase Motor Quattro Memory - rošt nastaviteľný do 16 polôh

Tribase Motor Quattro Memory - rošt nastaviteľný do 16 polôh

Posteľový rošt s posunom k nočnému stolíku.

1 379 € 1 379 €
Detail produktu
Hore

Pre zdravé spanie nie je dôležitý iba správny výber kvalitného matraca, ale aj voľba vhodného roštu, ktorý zaručí matracu dlhovekosť a jej správnu funkčnosť. Kvalita roštov tiež významne ovplyvňuje ortopedické vlastnosti a stupeň vzdušnosti matraca.

Použitie sololitovej alebo pevnej dosky ako podkladu matraca v lôžku neumožní odvetranie vlhkosti. Z tohto dôvodu bude počas krátkeho času matrac nielen vlhký, ale aj plesnivý. Možno tomu predísť kúpou kvalitného rošta.

Základné delenie roštov do postele

Posteľové rošty sa delia na dve základné skupiny - lamelové a segmentové. Lamelové rošty sa od seba líšia uložením lamiel, ich šírkou a počtom, vzdialenosťou medzi lamelami a možnosťou nastavovania tuhosti.

Vyššou kategóriou sú rošty segmentové s pružným podopieraním tela, ktore dokážem ideálne rozložiť hmotnosť tela. Oba typy roštov sú dostupné vo variantoch nepolohovateľný, manuálne polohovateľné Alebo polohovateľné pomoci motoru.

Ako vybrať správny rošt do postele

O roštu a matraci platí jedno základné pravidlo: musí spolu ladiť.

Na pružné rošty patria pružné, dobre sa prispôsobujúce a vlastnosti roštov neeliminujíce matrace. Matrac s pružinovou kostrou sú vhodné na pevné latové rošty alebo nepolohovateľné rošty s pružným uložením lamiel. Naopak matrace z penových materiálov sa dobre prispôsobujú pruženiu a polohovaniu roštu. Sú teda vhodné na vysoko pružné a polohovateľné rošty.

Zdravotný význam posteľového roštu

Pružné posteľové rošty poskytujú vybraným častiam tela v rôznych častiach lôžka potrebné zmäkčenie alebo naopak spevnenie. Chrbtica tak zostáva v prirodzenej polohe pri spánku na chrbte aj na boku. Matrac a jej podložka pružne kopíruje tvar tela, netlačí na kĺby a svaly a núti tak spáča budiť sa a otáčať s pocitom stuhnutých svalov.

Ak je posteľ príliš tvrdá dochádza k neprirodzenému tlaku na kĺby a chrbticu, ktoré sú tak v nevhodnej polohe.

Ak je posteľ príliš mäkká telo sa príliš zaborí, chrbtica je neprirodzene prehnutá a svaly sú napnuté alebo stlačené. Potláčané sú tiež vnútorné orgány, ktoré tak nemôžu patrične regenerovať.

Správnym riešením sú pružné posteľové rošty, ktoré potrebné časti spevavé alebo naopak zmäkčí, rešpektujú stavbu ľudského tela a drží chrbticu v správnej polohe.

Pre ľahšiu orientáciu môžete vyberať posteľové rošty prehľadne roztriedené do kategórií podľa typu a vlastností roštov.

Lamelové posteľové rošty

Lamelové rošty

Lamelové rošty pozitívne ovplyvňujúce ortopedické vlastnosti a stupeň vzdušnosti matraca. Za najvhodnejšie sa považujte rošty s minimálnym počtom 28 lamiel.

Vstúpiť do kategórie

Nepolohovatelné rošty do posteľe

Nepolohovateľné rošty

Pevné rošty s kvalitnými ortopedickými vlastnosťami, ktoré zaručujú prevzdušnenie lôžka čím predchádza vzniku plesní, sú vhodné pre všetky typy matracov.

Vstúpiť do kategórie

Polohovateľné posteľové rošty

Polohovateľné rošty

Rošty s manuálnym polohovaním sa vďaka možnosti nastavenia polohy v oblasti hlavy a nôh   vyznačujú vyšším komfortom a vynikajúcimi ortopedickými vlastnosťami.

Vstúpiť do kategórie

Motorové polohovateľné rošty

Motorové rošty

Rošty s polohovaním pomocou motora sa, okrem ortopedických vlastností, vďaka možnosti plynulého polohovania vyznačujú vysokým stupňom pohodlia a komfortu aj zdravotných benefitov.

Vstúpiť do kategórie

Segmentové polohovateľné a pevné rošty

Segmentové rošty

Rošty skladajúci sa z veľkého množstva segmentových prvkov, ktoré nie sú navzájom pevne spojené, vďaka čomu poskytujú chrbtici a chrbtovým svalom oporu.

Vstúpiť do kategórie

Príslušenstvo lamelových a segmentových roštov

Príslušenstvo posteľových roštov

Rada doplnkov pre zvýšenie komfortu pri používaní roštov ako sú masážne jednotky, infračervené diaľkové ovládanie, držiaky matracov a mnoho ďalších.

Vstúpiť do kategórie


Hore