Matrac TAU: sprievodca výberom najlepšej varianty pre mňa

Matrac TAU ponúka na výber celkom 8 variánt! Ktorá z nich je tá najvhodnejšia práve pre Vás, zistíte pomocou nášho sprievodcu, kde postupne volíte parametre podľa Vašich požiadaviek.

sprievodca výberom matraca TAU

TAU: mám vybraté!

 

TAU HARD

TAU SOFT

25 cm

Matrac TAU HARD 1+1 25 cm CLASSIC

Matrac TAU SOFT 1+1 25 cm CLASSIC

Matrac TAU HARD 1+1 25 cm WELLNESS

Matrac TAU SOFT 1+1 25 cm WELLNESS

20 cm

Matrac TAU HARD 1+1 20 cm CLASSIC

Matrac TAU SOFT 1+1 20 cm CLASSIC

Matrac TAU HARD 1+1 20 cm WELLNESS

Matrac TAU SOFT 1+1 20 cm WELLNESS


Matrace je možné do páru ľubovoľne kombinovať (napr. 1x 200x90 TAU SOFT 25 cm Classic + 1x 200x90 TAU HARD 20 cm Wellness. Možnosť výroby matraca atypických rozmerov. Pre bližšie infromácie o atypických rozmeroch matracov alebo v prípade individuálnych požiadaviek nás neváhajte kontaktovať!

spat ku katalogu matracov

matrac TAU s poctivou vrstvou lenivej peny matrac TAU ponúkame vo výhodnej akcii 1+1 zadarmo predĺžená záruka na variabilný matrac PreSpanok TAU

TAU: chcem vedieť všetko

podrobný popis vrstiev matraca

Komfortná VISCO pena (termoaktívna pena s pamäťou)

Vyznačuje sa efektom „pomalého vracania sa“. Je známa aj ako lenivá pena, pena s pamäťou, kozmická alebo termoaktívna pena. Optimalizuje tvar podľa teploty a zaťaženia, čo zaručuje výborné prispôsobenie sa matraca akejkoľvek váhovej kategórii pri všetkých režimoch spánku (na chrbte, na boku). Vďaka svojim vlastnostiam nenarúša krvný obeh počas spánku (nedochádza k „preležaniu"=antidekubitné vlastnosti).

Filtračná vrstva antibakteriálnej červenej peny

Vložená vrstva peny s vlastnosťami, pórovitosťou a hustotou zvolenou tak, aby čo najlepšie odvádzala nahromadené vodné pary (podpora hygieny a tepelnej izolácie lôžka), a zároveň zostala za  všetkých okolností odolná a pružná. Stop baktériám a plesniam.

Základňa jadra matraca z peny Flexifoam®

Patent, ako za dobré peniaze získať od matraca veľa muziky – vzdušnosť, pružnosť, odolnosť a ľahkosť. Jej vlastnosti môžeme prirovnať k podobnému materiálu, ktorý je známy ako tzv. „studená pena“. Nachádza sa na spodnej strane každého matraca TAU. Je opatrená tzv. „antidekubitným“ 7-zónovým kockovaným profilom. Každá kocka reaguje vo všetkých smeroch samostatne, čím minimalizuje tlak na telo. Zabraňuje preležaniu a prináša dokonalé ortopedické vlastnosti. Jednoducho - TAU má pre každého niečo.

Partnerská voľba

Čo to znamená? Veľké výhody matraca TAU využijú partneri s odlišnými požiadavkami na tuhosť lôžka. Jeden z nich môže mať tuhší matrac TAU HARD a druhý mäkší variant TAU SOFT (či už s rovnou alebo profilovanou lenivou penou). Pokiaľ si obaja vyberú rovnakú výšku matraca, zachovajú si tak jednotnú výšku lôžka (žiadny schod medzi partnermi, keď sa chcú pritúliť). Každý matrac má navyše odlišné ložné plochy. Jedna strana má vždy lenivú (pamäťovú penu) so schopnosťou perfektne sa prispôsobiť. Naproti tomu druhá strana disponuje penou so špeciálnou 7-zónovou profiláciou, vyrobenou z peny vyššej dynamiky a tuhosti Flexifoam. Vďaka tejto absolútnej univerzálnosti je riziko, že si zvolíte zlú tuhosť, minimálne. Matrac môže mať samozrejme takmer akýkoľvek rozmer.

Prateľný dvojdielny poťah

Pranie v domácich podmienkach je jednoduché – polovica poťahu sa ľahko vojde do pračky. Navyše môžete matrac nepretržite používať s druhou polovicou poťahu. Prať ho môžete na 60 °C. Obidve polovice poťahu sú prešité klimatizačnou vrstvou dutého vlákna vysokej gramáže (priedušnosť + izolácia).

Ramenné kolísky

Jedná sa o zóny v jadre matraca - o kruhové priečne prierezy. Oceníte ich najmä pri spánku na boku - uvoľnia rameno a zbavia Vás ranného pocitu preležania. Je to dômyselná drobnosť, bez ktorej si už spánok na boku nebudete vedieť predstaviť. Ďalšou skrytou výhodou ramenných kolísok je fakt, že pri prevaľovaní sa v posteli, fungujú ako vzduchové pumpy a vetrajú tak stláčaním matrac (jadro je tak maximálne prevzdušnené).

Anatomické zóny

Lenivá pena matracov TAU využíva zónové členenie v základni jadra, ktoré vytvára ramenné kolísky. Druhá strana každého matraca TAU má tzv. „antidekubitný“ 7-zónový kockovaný profil. Jednotlivé časti matraca tak správne „spolupracujú“ počas spánku s Vašim telom.

Mechanické testy

Prototyp matraca bol testovaný 100.000 cyklami mechanického záťažového testu, ktorým sme simulovali 10-ročné používanie matraca.