Domenica

Technické parametre

Materiál studená pena
Tuhost a stupnici od 1 do 5, je 1 najmäkší a 5 najtvrdší matrac. Vo výbere správnej tuhosti Vám môže pomôcť aj nasledujúca formulácia pocitov tvrdosti:

tuhosť pocit tvrdosti
1 veľmi mäkký
2 mäkký
3 stredne tuhý
4 tvrdý
5 veľmi tvrdý
2 (mäkký)
4 (tvrdý)
Nosnost 130 kg
Snímatelný potah áno
Praní 60°C
Výška matrace 20 cm
Výška jádra 18 cm
Potah Poťah s antibakteriálnymi a protiroztočovými účinkami vyplnený nízkoelestickou penou, tlmiaci váhu tela. Obmedzuje výskyt plesní a baktérií. zmes polyesteru a viskózy
Doplňková úprava potahu Špeciálna úprava poťahu zamedzuje množeniu roztočov a baktérií, matrac je tak obzvlášť vhodný pre alergikov. hypoalergénny
Možnost atypických rozměrů áno
Záruka 5 rokov

Doporučenie

Pre koho je matrac vhodný:
Muž Muži obecne preferujú stredne tuhé a tuhšie matrace (tuhosť 3 a vyššia). Vo vyššom veku je potom pre patričné pohodlie odporúčané voliť matrac s tuhosťou o niečo nižšou, pre dostatočnú oporu optimálne z lenivej peny.
Žena Ženy všeobecne preferujú matrac mäkší až stredne tuhý (tuhosť 3 a menej). Pre dostatočný komfort je odporúčané voliť matrac z lenivej peny, ktoré poskytujú optimálnu kombináciu pohodlia (mäkkosti) a potrebnej opory.

Tento matrac je vhodné uložiť na: Nielen matrac ale aj jeho uloženie ovplyvňuje kvalitu Vášho spánku. Správnou voľbou spôsobu uloženia zaistíte dlhú životnosť a hygienu matraca.
  • Pevnú dosku Pevná doska alebo podlaha je základným typom uloženia matraca. Cez svoju cenovú nenáročnosť však neumožňuje dobrú cirkuláciu vzduchu a prevetranie matraca.
  • Nepolohovateľný rošt Latový, lamelový alebo segmentový. Poskytuje kvalitný podklad matraca bez možnosti polohovania. Dôležitým parametrom je tuhosť lamiel alebo segmentov.
  • Polohovateľný rošt Poskytuje maximálne pohodlie s možnosťou rôznych stupňov polohovania - chrbát, nohy, celok. Rošty sú polohovateľné manuálne alebo motorové.

Tento matrac napomáha predchádzať: Matrac zo studenej peny napomáha predchádzať niektorým zdravotným problémom.
Bolestiam bedrovej a krčnej chrbtice Kvalitná studená pena je elastická a poskytuje oporu nutnú pre uvoľnenie bedrovej a krčnej chrbtice (platí pro matrace nad 120,- EUR).
Prejavom alergie Použitie ochranných faktorov zamedzuje vzniku a množeniu roztočov a alergénov v jadre matraca, ktorý tak zachováva vysokú hygienu lôžka.
Nadmernému poteniu v lôžku Zvýšená pórovitosť materiálu jadra napomáha odvetrávať vlhkosť a účinne odvádza pot počas spánku.

Popis

Matrac s jadrom zhotoveným z tzv. studenej peny o dvoch tuhostiach so zvýšenou pórovitosťou jadra, ktorá napomáha odvetrávaniu vlhkosti z matraca a jeho elasticita umožňuje natvarovanie matraca pre správnu polohu tela. Antialergický snímateľný poťah zaisťuje rýchly odvod potu a poskytuje ochranu proti baktériám a plesniam.


Spýtajte sa na čokoľvek

zadaný email nebude pri oktázke zobrazený
Sem napíšte vašu otázku.

Hana Černeková, 3. 1. 2014 10:24

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať na hustotu studenej peny v tomto matraci.
Ďakujem.


7. 1. 2014 10:21

Dobrý deň,

hustota peny je cca 25 kg/m3.

S pozdravom PreSpanok team


Marcela Hrušková, 19. 8. 2012 17:44

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť pri výbere matraca..potrebujem do manželskej postele 2 matrace o rozmeroch 200x85 cm a podľa hmotnosti ..ja vážim 65kg a manžel 100kg ,uvažovali sme o studenej pene a zaujala nás Domenica alebo nám niečo odporučte.Ďakujem Hrušková


21. 8. 2012 14:28

Dobrý deň,

matrac Domenica Vám môžeme odporučiť. Matrac má dve tuhosti, môžete si tak zvoliť tuhosť, ktorá Vám bude lepšie vyhovovať. Minimalizuje sa tak riziko nesprávnej voľby tuhosti matraca. Nosnosť matraca je 130 kg.

S pozdravom PreSpanok Team

Napíšte svoju recenziu k tomuto produktu

zadaný email nebude pri oktázke zobrazený
pre hodnotenie kliknite
Sem napíšte celkovej zhrnutie Vášho dojmu a výsledného hodnotenia produktu
Klady a zápory uvádzajte každý bod na samostatný riadok.
Pokiaľ vás nič nenapadá, nechajte pole prázdne