späť na zoznam článkov

Vyberáme matrace pre seniorov

Prišli ste na to, že nastal ten pravý čas na výmenu matraca a chcete si konečne dopriať pohodlie v posteli? Alebo vyberáte matrace pre rodičov čí babičku a neviete, čo pre nich bude najlepšie...?

Každým uplynulým rokom je posteľ dôležitejšia než kedykoľvek pred tým. S narastajúcim vekom sa objavujú mnohé zdravotné komplikácie, únava alebo len chuť si oddýchnuť a relaxovať nad príjemnou knihou. Postupom času sa skrátka požiadavky na kvalitu spánku a jeho parametre menia, práve z týchto dôvodov je dobré venovať im pozornosť a pri výbere matraca ich zohľadniť. Seniori a ich deti bývajú príliš horliví a väčšinou nakupujú tvrdé matrace, ktoré im svojou tvrdosťou napovedajú, že dlhšie vydržia...

Tvrdý matrac neznamená vždy tvrdý spánok...

Tvrdý matrac nie je pre seniorov príliš optimálny. Musíme si najskôr uvedomiť, že pohybový aparát a tiež kĺbový systém už nie je, čo býval. Ľudia vo vyššom veku sú o mnoho citlivejší, tiež trpia nespavosťou, bolesťami kĺbov a svalov. Taktiež sa stretávame s častejším prebúdzaním, preto nie je tvrdý matrac najideálnejšou voľbou na zabezpečenie požadovaného komfortu.

Na tvrdom matraci môže dochádzať k nedokrveniu končatín, tiež sa stretávame s brnením. Tieto nepríjemné prejavy vedú k snahe sa otáčať. Spánok sa tak prerušuje a telo sa neregeneruje v požadovanom rozsahu. Prerušovaný spánok z dôvodu tvrdého matraca je nežiaduci.

Ak skutočne preferujete spánok na tvrdom matraci, popremýšľajte nad investíciou do matraca z lenivej peny, ktoré sú v tomto ohľade najvhodnejšie aj pri vyššej tuhosti.

Mäkký matrac prináša viac komfortu

Mäkký matrac je pre seniorov vo veľkej miere vhodnejší. Ponúka požadovaný komfort a spĺňa očakávania vyššie popísané - zbytočne netlačí a dovoľuje pohybovému aparátu plnohodnotne odpočívať. Na trhu sa nachádza veľká ponuka materiálovo odlišných matracov, vždy ale nájdete modely s nižšou tuhosťou jadra. Každý človek je vo svojej podstate individuálny, obzvlášť potom v starobe, kedy je telo citlivé.

Úplnú špičku v komfortnom odpočinku a zdravom spánku Vám potom poskytnú matrace a ďalšie produkty z revolučného materíálu TEMPUR.

DOBRÁ RADA:

Pri nákupe matraca pre starších klientov zohľadnite aj výšku postele, ktorá by mala dosahovať výšku 60 cm. Z postele sa potom podstatne lepšie vstáva a u prevedení s úložným priestorom ponúka viac miesta...


Posledné články

Ako ovplyvňuje šport kvalitu nášho spánku?

Spánok je základnou fyziologickou potrebou. V priebehu spánku regenerujeme, relaxujeme a obnovujeme energiu. Dlhodobý nedostatok spánku má veľký vplyv na naše zdravie a fyzičku. Dá sa teda povedať, že spánok ovplyvňuje náš výkon v akomkoľvek športe.
čítať viac

10 tipov, jako si ušetriť viac času na spanie 1. diel

Každý z nás má veľa povinností a každodenných činností, ktoré musí zvládnuť spraviť včas a kvalitne. Najjednoduchším spôsobom, ako si ušetriť čas, ktorý niekedy aj nevedome začneme robiť je, že začneme okrádať náš spánok.
čítať viac