späť na zoznam článkov

Pokojný a zdravý spánok v tehotenstve – 2. trimester

Ako si udržať kvalitný spánok počas prvých mesiacov tehotenstva ste sa už dozvedeli v našom minulom článku Pokojný a zdravý spánok v tehotenstve - 1. trimester. Teraz sa môžete dozvedieť ďalšie rady pre kvalitný spánok v pokročilom tehotenstve.

V druhom trimestri tehotenstva dochádza k celkovému upokojeniu. Ranné nevoľnosti už ustupujú a vaše tehotenstvo vás zatiaľ nijako neobmedzuje. Aj napriek tomu je dobré dodržiavať niektoré zásady pre zdravý spánok.

2. trimester

Pohybové aktivity pre lepší spánok

Počas týchto mesiacov väčšina mamičiek začína dochádzať na cvičenie pre tehotné. Cvičenie zlepšuje krvný obeh a tým zaisťuje lepší spánok. Nech už sa však jedná o toto cvičenie alebo o akékoľvek iné pohybové aktivity, je dobré vykonávať ich skôr v dopoludňajších hodinách alebo v prvej polovici popoludní. Dôvod je jednoduchý. Takéto cvičenie totiž telo nabudí a človeku sa nechce spať. Pred spaním by malo byť telo v pokoji, aby sa pripravilo na spánok. To zaistí rýchlejšie zaspávanie a hlbší spánok.

Prostredie spánku

Spálňu by si mala nastávajúca mamička tiež trochu prispôsobiť. Pred spaním je dobré na 15 minút otvoriť okno a vyvetrať miestnosť. Obmedzte aj svetelné zdroje na minimum, zatiahnite žalúzie alebo rolety. Teplota v spálni by mala byť o tri stupne menšia než v ostatných miestnostiach. Nepoužívajte mobil, počítač a tablet pred spaním a radšej si prečítajte pár stránok vašej obľúbenej knihy. Pripravujte sa na spánok už pred samotným spaním do postele. Vaše zaspávanie potom bude oveľa rýchlejšie a spánok kvalitnejší.

Respiračné ťažkosti riešia vonné esencie

Niektoré ženy začnú v tehotenstve trápiť respiračné ťažkosti. Čuch sa väčšinou zlepšuje a žena býva citlivá na pachy i vône. Často jej nebývajú príjemné rovnaké vône ako pred tehotenstvom. Pre uvoľnenie dutín je dobré používať zvlhčovače vzduchu a vonné oleje. Príjemná vôňa upokojuje telo a prináša pocit únavy. Vonné esencie vám pomôžu urobiť z vašej spálne oázu pokoja a relaxu. Príďte si vyskúšať, ktorá vám bude voňať najviac na najbližšiu predajňu PreSpánok.


Posledné články

Jar aj vo vašej spálni!

Jar prináša veľa krásnych vecí, na ktoré sa tešíme celú zimu. Prvé slnečné lúče hneď zlepšia každému náladu a prvé jarné kvietky vykúkajú z trávy. Poďme si jar pustiť aj do našich spální! Ako na to? Čítajte ďalej.

čítať viac

Naše telo nikdy nespí! Čo sa deje s telom počas spánku?

Občas nás môže vytrhnúť späť do reality sen, ktorý je taký živý, že sa z neho prebudíme počas noci, ale väčšinou nás prebudí až zazvonenie budíka. Naše telo však úplne nespí, ako by sme si mohli myslieť.
čítať viac