Nespavosť a poruchy spánku


Kategórie článkov

Všetko O spánku O matracoch O posteliach O vankúšoch O lôžkovinách a obliečkach O roštoch do postele Nespavosť a poruchy spánku Typy pre zdravý spánok

Nechajte sa ukolísať k spánku prírodou

Nespavosť je v poslednej dobe veľkým problémom, s ktorým sa stretávajú všetky vekové kategórie. Rada pacientov na ich zmiernenie užíva lieky z radov hypnotík, príroda pritom ponúka veľa možností, ako si pomôcť ku rýchlemu zaspávaniu a kvalitnejšiemu spánku.

čítať viac

Trápi vás chrápanie? Čo ho spôsobuje a ako ho riesiť

Chrápanie patrí medzi najväčších strašiakov spoločných spální. Dochádza ku nemu kvôli obmedzenej priechodnosti horných dýchacích ciest. Keď sú pri vdychovaní dýchacie cesty zúžené, vzduch sa musí pohybovať rýchlejšie, čím sa zvýši tlak v krku a čap  i mäkké podnebie začne vibrovať.

čítať viac

Ako na nespavosť u detí

Pokiaľ dieťa zle spí, dotýka sa to väčšinou celej rodiny, hlavne v prípade, že je ešte veľmi malé. V dôsledku toho potom málo nespí nielen dieťa ale aj jeho okolie. Ako dieťaťu pomôcť, aby sa mu lepšie spalo?

čítať viac

Nadmerné potenie počas spánku? Pomôže výmena matraca alebo úprava jedálnička

Nadmerné potenie je nepríjemný problém pre každého, kto tým trpí. Jedná sa o zdravotný problém alebo bežný menej závažný príznak? Možno postačí vymeniť matrac alebo upraviť jedálniček... Viac rád v našom článku!

čítať viac

Prejavy spánkovej deprivácie u detí

Spánok je dôležitou súčasťou nášho života. Jeho nedostatok ale neovplyvňuje iba dospelých. Môže sa objaviť tiež u detí, u ktorých sa avšak prejavuje inak. Napriek tomu, že príčiny aj prejavy môžu byť u detí iné, ovplyvňujú často celú rodinu. Aké sú príčiny nespavosti u detí a ako ich odhaliť?

čítať viac

Hore