späť na zoznam článkov

Keď bolí chrbát na novom matraci

Keď bolí chrbát na novom matraci 

Kúpiť si po 10 a viacerých rokoch úplne nový matrac je zo zdravotného hľadiska správny krok. Kvalitný matrac by za akýchkoľvek podmienok mal splniť vaše očakávania o plnohodnotnom spánku. Tešiť sa na spánok a do nového dňa sa prebúdzať s pocitom sily a šťastia ... 
 

Vybrali ste si nový matrac, na radu predajcu ste sa dokonca rozhodli investovať do svojho zdravia viac ako ste pôvodne plánovali, ale po pár nociach na novom matraci sa požadovaný efekt nedostavil... ?
 

Vybrali ste si odpovedajúcu tuhosť?

Tvrdosť matraca je najdôležitejším bodom pri vlastnom výbere. Rozhodnutie tejto oblasti sa odráža na kvalite Vašeho spánku. Nikdy nedávajte na zabehnuté klišé, povedomie núti si zakúpiť podobnú tuhosť matracu, akú ste mali doteraz doma.  
 
Výber optimalizujte podľa aktuálnej hmotnosti spoločne s obľúbenou polohou spánku. Pre zákazníkov s vyššou hmotnosťou je vhodný matrac tvrdší a naopak. Pokiaľ po celú noc ležíte na chrbte, siahnite po matraci s vyššou tuhosťou. Ľudia spiaci na boku alebo na bruchu by sa mali zaujímať o mäkší.  
 
Nemajte strach, v tomto prípade Vám skúsený predajca rád a dobre poradí...

Nechajte si chrbticu zvyknúť

„na novom matraci sa prebúdzam unavenejší a polámanejší ako na starom“

Tešili ste na kvalitný energizujúcí spánok na novom matraci a miesto toho sa miesto toho sa vidíte v predchádzajúcej vete? Málo kto by v takejto situácií očakával, že vy z odporúčaného matraca mohli bolieť svaly a ono sa naozaj stalo. Stuhnuté chrbtové svalstvo napovedá, že tu nieje niečo v poriadku.
 
Nehádžte ešte flintu do žita... V prípade, že ste až do tejto doby spali na nekvalitnom matraci, vytvorili ste si v ňom osobnú dôveru, skratka si vaše telo navyklo na nesprávnu polohu behom spánku a prichádzajúca zmena sa stáva náročnou. Na správny matrac je telo náhle nútene do správnej polohy, skelet a svalstvo si začínajú zvykať a to môže byť bohužiaľ počas prvých nocí nepohodlné alebo dokonca bolestivé...
 
Bolesť a stuhnuté svalstvo by do dvoch týždňov malo prejsť a naviac sa potom každým dňom dostávať do kondície. Kvalitný matrac Vám po pár mesiacoch zmierni i dlhšie problémy s chrbticou a kĺbmi. Preto doporučujeme na matraci spať aspoň 14 dní, a pokým Vám matrac skutočne dlhodobo nevyhovuje, je to rozhodne dôvod k výmene.

DOBRÁ RADA:

 Pri výbere matraca sa pohliadnite po predajcovi, ktorý Vám v prípade nespokojnosti poskytne garanciu vrátenia peňazí alebo výmenu matracu. 


Posledné články

Nočná cesta na toaletu: Vyberte úsporné a efektívne LED osvetlenie

Poznáte to. Prebudíte sa uprostred hlbokej noci a viete, že pokračovať v spánku proste nemôžete. Potme hľadáte pod posteľou papuče, palcom kopnete do nočného stolíka. Zaskučíte bolesťou a nechtiac zobudíte svoj spiaci proťajšok. Rýchlo otvárate dvere na chodbu a udriete sa do čela. Prečo tu nie je aspon malinké svetlo?
čítať viac

Aká je životnosť matraca a ako ju ovplyvniť?

Pravidelná výmena matracov je veľmi dôležitá, a napriek tomu sa na ňu stále zabúda. Prečo by sme taky matrac menili, keď nám už pätnásť rokov slúži dobre? No práve preto, že už je to pätnásť rokov. Aj keď to na matraci nemusí byť zásadne vidieť, jeho kvalita už zďaleka nie je tam, kde bývala, keď ste si ho kupovali.
čítať viac

Diskusia k článkuzadaný email nebude pri oktázke zobrazený