späť na zoznam článkov

Aký matrac zvoliť v pokročilom veku? 1. diel

Pre každé obdobie života je vhodný iný matrac. Aký zvoliť, ak sa nám už na tvári objavujú vrásky od úsmevu, ale aj prichádzajú aj nejaké zdravotné obmedzenia?

Priemerná životnosť matraca je 5 až 10 rokov, takže je logické, že nám v priebehu života nebude stačiť jeden alebo dva matrace. Naviac, v každom období života sú pre nás dôležité iné priority a to platí aj pre výber matraca.

Aký matrac zvoliť v pokročilom veku?

Čím vyšší, tým pohodlnejší

Pri výbere matraca pre staršie osoby hrá výška matraca naozaj dôležitú úlohu. Všeobecne platí, že čím vyšší matrac, tým je lepší a to z niekoľkých dôvodov. Z vysokého matraca a teda aj z postele sa vám bude lepšie vstávať, pretože kolená sú nižšie ako bedrá a poskytujú tak jednoduchšie a pohodlnejšie vstávanie.

Pri vysokých matracoch väčšinou platí, že majú vysokú a veľmi kvalitnú základňu pamäťových a studených pien.

Čo najtuhší matrac? Nie, práve naopak.

Väčšinou medzi ľuďmi panuje predstava, že pre starších ľudí je lepší tuhý matrac kvôli jeho pevnosti. Je to však omyl. Väčšine starších ľudí vyhovuje mäkší matrac, na ktorom si viac odpočinú svaly. Na tvrdom matraci odporúčame spať mladším osobám a s pribúdajúcim vekom by sa mala tuhosť znižovať. Starší ľudia si na tvrdom matraci neodpočinú, ráno sa potom budia s bolesťami kĺbov, svalov a celkovo rozlá maní. Vyberajte teda matrace stredne tuhé a mäkké.

Ďalšie rady nájdete v druhom diely nášho článku. Naši odborníci na predajniach sú pripravení poradiť vám s výberom matraca v akomkoľvek veku, od batoľaťa až po dôchodcu. Neváhajte a zastavte sa u nás.


Posledné články

Aké predsavzatia si dávame v PreSpánku my?

Pretože predsavzatia si dáva takmer každý, ani my v PreSpánku nie sme výnimkou. Aj my si dávame predsavzatia, ktoré sa snažíme splniť. Aké sú tie naše?

čítať viac

Ako naozaj dodržať novoročné predsavzatia?

Každý Nový rok je jeden malý začiatok. Pri tejto príležitosti si dávame nové ciele, sny a predsavzatia. Je to ideálna príležitosť na pripomenutie si krásnych okamihov minulého roku a stanovenia cieľov na rok, ktorý sa práve začal. Ako si ale toto nadšenie udržať dlhšie, než raz napadne a roztopí sa sneh?

čítať viac