späť na zoznam článkov

Ako vybrať vankúš TEMPUR?

TEMPUR logo

TEMPUR je výrobcom a dodávateľom bez-kompromisných riešení pre zdravý spánok v tej najvyššej možnej kvalite. Dôkazom je záruka, dlhá tradícia, použité technológie i certifikáty kvality.

Anatomicky tvarované a klasické vankúše TEMPUR pre dokonalou podporu

Spoznajte vankúše TEMPUR

Spánok je pre Vaše zdravie a pocit duševnej pohody potrebný, preto si doprajte to najlepšie! Vankúš z materiálu TEMPUR® v reakcií na telesné teplo zmäkčuje a prispôsobuje sa tak prirodzenému zakrivenie hlavy a krku a poskytuje optimálne pohodlie a podporu. Vďaka tomu môžete odpočívať a vychutnávať si kludnejší spánok.

Nasa certifikovaná technologie

Majitelia vankúšov TEMPUR po celom svete si vychutnávajú každú noc ten najlepší spánok vďaka jedinečnému materiálu TEMPUR

Ako vybrať ten správny vankúš v dvoch krokoch...

TEMPUR ponúka široký sortiment typov vankúšov a vždy tak má vankúš, ktorý je pre Vás ten pravý, nech sú Vaše potreby akékoľvek. Všetky vankúše TEMPUR sú hyporalergéne, neobsahujú bežné známe alergény ani škodlivé látky (certifikát o splnení noriem Oeko-Tex® 100). Pre vyšší hygienický komfort sú antimikrobiálne ošetrené aby sa zvýšila ich sviežosť a poťahy je možné zvliecť a vyprať.

1. Vyberte si tvar vankúša podľa obľúbenej polohy spánku

KLASICKÝ KOMFORT
Tradičné tvarované vankúše pre univerzálne pohodlie


Vyberte si jeden z týchto vankúš, pokým chcete klasický tvar a pocit pohodlnej podpory priebehu Vašeho odpočinku alebo spánku. Sú vyrobené s vnútorným vakom, obsahujúci malé mikrovankúšiky TEMPUR®. Vyberte si z viacerých možností poťahov na pocit - mäkký, stredne tuhý, tuhý.

Vankúš TEMPUR Traditional

Vankúš TEMPUR® Traditional

vhodný pre všetky polohy spánku
dostupný mäkký, stredne tuhý a tuhý

Vankúš TEMPUR Traditional EasyClean

Vankúš TEMPUR® EasyClean

vhodný pre všetky polohy spánku

Vankúš TEMPUR Comfort Original

Vankúš TEMPUR® Comfort Original

vhodný pre všetky polohy spánku

Vankúš TEMPUR Comfort Cloud

Vankúš TEMPUR® Comfort Cloud

vhodný pre všetky polohy spánku

ERGONOMICKÁ PODPORA
špeciálne tvarované vankúše, ktoré zaistia podporu vo Vašej obľúbenej spánkovej polohe


Vyberte si jeden z týchto vankúšov, pokým máte svoju obľúbenú polohu pri spánku. Ponúkame ergonomickú podporu pre hlavu,krk a ramena a sú dostupné v rôznych výškach.Vyberte si vyšší vankúš ak máte široké ramena a nižší vankúš ,keď spíte na mäkšom matraci.

Vankúš TEMPUR Original

Vankúš TEMPUR® Original

ideálny pre spánok na boku

Vankúš TEMPUR Millennium

Vankúš TEMPUR® Millennium

ideálny pre spánok na boku a chrbte

Vankúš TEMPUR Symphony

Vankúš TEMPUR® Symphony

ideálny pre spánok na boku a chrbte

Vankúš TEMPUR Obracio

Vankúš TEMPUR® Ombracio

ideálny pre spánok na bruchu

2. Vyberte si správnu veľkosť vankúša

V prípade ortopedický tvarovaných vankúšov nájdete v našej ponuke vankúše rôznych rozmerov a tuhostí. Tvar vankúša je otázkou individuálneho výberu, stačí si teda vybrať vhodný vankúš podľa Vašej obľúbenej polohy spánku.

Tvarované vankúše ponúkame v niekoľkých rozmeroch s odlišnou výškou. Obvykle čím širšie ramena ma spáč, tým vyšší by mal mať vankúš. Na druhú stranu, čím mäkší máte matrac, tým viac telo prepadá do lôžka a o to potrebuje nižší vankúš.

V prípade vankúšov TEMPUR Original, Millenium a Symphony sa môžete pre rozmery S, M a L orientovať podľa nasledujúcej tabuľky.

1. výška

2. postava

3.vzdialenosť ramena od krku

4. poloha pri spánku

spanie na boku

spanie na chrbte

menej ako 160 cm

štíhla - stredná

do 10 cm

S

S

stredná- mohutnejšia

10 - 15 cm

M

S


160 - 175 cm

štíhla - stredná

10 - 15 cm

M

S

strední - mohutnejšia

15 - 20 cm

L

M


viac než 175 cm

štíhla - stredná

15 - 20 cm

L

L

strední - mohutnejšia

20 - 25 cm

L

L


Napríklad: štíhlá žena, vysoká 165 cm, by si mala vybrať veľkosť M v prípade, že najčastejšie spí na boku, rozmer S, ak spí na chrbte.

Jedinečné vlastnosti vankúšov TEMPUR

  • Jedinečná podpora tela

    Materiál TEMPUR sa jemne prispôsobí tvaru Vašeho tela a poskytne Vám úžasné pohodlie a oporu pre šiju, chrbtica, ramena a nohy. 

  • Okamžitá relaxácia

    Od okamžiku keď si ľahnete na matrac alebo vankúš TEMPUR cítite rozdiel. Na teplejších miestach, kde vyvíja Vaše telo vyšší tlak, bude mäkší, zatiaľ čo v chladnejších miestach zostane pevný, takže môžete odpočívať v pohodlnej polohe s kvalitnou oporou.

  • Vynikajúcí pohodlie

    TEMPUR ponúka široký sortiment matracov a vankúšov, ktoré uspokoja Vašu predstavu o kvalitnom pohodlí. Ak dáte prednosť akémukoľvek typu, vychutnáte si s TEMPUR ten najkvalitnejší spánok.

Ďalšie produkty TEMPUR

Zaujala Vás naša ponuka alebo ďalšie produkty TEMPUR? Chcete sa dozvedieť niečo viac?
 

Nájsť najbližšiu predajňu


Posledné články

Jar aj vo vašej spálni!

Jar prináša veľa krásnych vecí, na ktoré sa tešíme celú zimu. Prvé slnečné lúče hneď zlepšia každému náladu a prvé jarné kvietky vykúkajú z trávy. Poďme si jar pustiť aj do našich spální! Ako na to? Čítajte ďalej.

čítať viac

Naše telo nikdy nespí! Čo sa deje s telom počas spánku?

Občas nás môže vytrhnúť späť do reality sen, ktorý je taký živý, že sa z neho prebudíme počas noci, ale väčšinou nás prebudí až zazvonenie budíka. Naše telo však úplne nespí, ako by sme si mohli myslieť.
čítať viac