späť na zoznam článkov

Základná starostlivosť o vaše matrace v štyroch krokoch

S našim matracom každý deň trávime tretinu dňa a celkovo tak v posteli trávime tretinu celého života. Tento čas trávime spánkom a relaxáciou. Je to veľmi dôležitá súčasť nášho života a mala by byť čo najpríjemnejšia. Preto by sme mali matracu venovať aspoň základnú starostlivosť. S nami zistíte, že je to hračka.

Rošt a matrac musí dokonale ladiť

Otáčanie matraca ako prevencia opotrebenia

Tento bod je veľmi individuálny, záleží na tom, aký kvalitný váš matrac je. Ak ste si vybrali kvalitné matrace, nie je nutné ich otáčať, pretože sú odolnejšie voči preležaniu a ďalšiemu opotrebeniu. Či musíte matrac otáčať poznáte podľa toho, koľko pocitov na ležanie ponúka. Ak sa jedná napr. o 4 pocity, matrac si môžete otáčať ľubovoľne, nie však z dôvodu menšieho opotrebovania strán, ale podľa vašej preferencie tuhosti matraca. Pri lacnejších matracoch sa odporúča 2x za rok matrac otáčať a tak znižovať mieru opotrebenia. Z dlhodobého hľadiska a taktiež zo zdravotných dôvodov je však lepšie do svojich matracov investovať a kúpiť si kvalitnejší kus. Predsa len sa jedná o dlhodobú investíciu.

V spálni pravidelne vetrajte

Toto je úplne základná, rýchla a najúčinnejšia rada. Vo vašej posteli, konkrétne v matraci sa prirodzene v priebehu noci hromadí vlhkosť, spôsobená potením, slinením a podobne. Túto vlhkosť je nutné nechať odpariť, čo sa vám podarí vhodnou voľbou roštu a pravidelným vetraním v spálni. Stačí nechať 15 minút otvorené okná a hneď sa vám bude príjemnejšie spať. Pravidelná starostlivosť o matrace zahŕňa občasné vysatie vysávačom.

Rošt a matrac musí dokonale ladiť

Aby mal matrac správnu funkčnosť a dlhšiu životnosť, je dôležité vybrať si k nemu správny rošt. Ako už bolo zmienené, rošt pomáha matracu dýchať. Vlhkosť sa teda z matraca správne odvetráva iba so správnym roštom. Aj vďaka tomu si môžete užívať svieži a zdravý spánok.

Chránič matraca je už nutnosťou

V našej ponuke nájdete aj chrániče matracov. Tie predlžujú životnosť vášho matraca najvýraznejšie. Chránič totiž vstrebáva vlhkosť, pot, ale chráni matrac aj pred občasnými nehodami a nečistotami. Chránič z matraca môžete ľahko snímať, podobne ako jeho poťah a vyprať ho v bežnej práčke. To by ste mali niekoľkokrát ročne. Zaistíte si tak čisté prostredie vo vašej posteli a zároveň výrazne predĺžite životnosť vášho matraca.


Posledné články

Aké predsavzatia si dávame v PreSpánku my?

Pretože predsavzatia si dáva takmer každý, ani my v PreSpánku nie sme výnimkou. Aj my si dávame predsavzatia, ktoré sa snažíme splniť. Aké sú tie naše?

čítať viac

Ako naozaj dodržať novoročné predsavzatia?

Každý Nový rok je jeden malý začiatok. Pri tejto príležitosti si dávame nové ciele, sny a predsavzatia. Je to ideálna príležitosť na pripomenutie si krásnych okamihov minulého roku a stanovenia cieľov na rok, ktorý sa práve začal. Ako si ale toto nadšenie udržať dlhšie, než raz napadne a roztopí sa sneh?

čítať viac